ICT

KAKTUS Software integroval osobní lokátory do systému Personal Locator

Společnost KAKTUS Software provedla integraci osobních lokátorů do systému Personal Locator (dříve PhoneOnMap), provozovaného společností Personal Locator s.r.o. který do současné doby umožňoval monitorování jen mobilních telefonů s operačním systémem Symbian nebo Windows Mobile. Součástí integrace bylo i vytvoření produktové stránky s informacemi o novém zařízení a jednoduchým e-shopem.

Osobní lokátor neboli Personal Tracker je zařízení primárně určené k monitorování objektů, a to prostřednictvím technologie GPS. Mezi doplňkové vlastnosti patří schopnosti nahrazující základní možnosti mobilního telefonu. Kromě monitoringu polohy tohoto zařízení je možné přijímat jakékoliv GSM hovory, telefonovat v GSM síti až na tři přednastavená telefonní čísla a odesílat SMS zprávu prostřednictvím tzv. „panic“ tlačítka. Je volně konfigurovatelné, na která telefonní čísla bude možné volat či odesílat SMS, a to prostřednictvím aplikace Personal Locator.

Zařízení Personal Tracker představuje univerzální řešení pro zjišťování aktuální polohy a sledování pohybu pomocí GPS čipu. Personal Tracker má mnohostranné možnosti využití. Monitorovat může děti, nemocné či starší lidi, automobily, zboží, personál nebo i domácího mazlíčka. Zařízení je vhodné také pro běžce nebo jiné sportovce, kteří chtějí mít přehled o čase, vzdálenosti či kompletním záznamu trasy, jež absolvovali. Široké využití lze najít i v turistice, zvláště pak pokud cestujete po horách nebo do jiných rizikových oblastí.

-red-

Čtěte také