Reklama

Airbus A380 a Kapské město v hlavní roli nového videa British Airways

Jihoafrická republika, a zejména Kapské město, jsou hlavními protagonisty nejnovějšího videa British Airways. To má nejen upozornit na fakt, že British Airways s novým supermoderním letadlem Airbus A380 šestkrát týdně obsluhuje přímou linku Londýn – Johannesburg. Video ale slouží také k dobročinným účelům: za každé stotisící shlédnutí videa na Youtube věnuje britský přepravce letenku neziskové organizaci StreetAction, která se v různých koutech světa stará o děti na ulici.

Na videu, které je dostupné zde, přelétává Airbus A380 společnosti British Airways nad hlavami obyvatel Kapského města. Rybáři, květinářky, vinaři, surfaři, cyklisti a dokonce také tučňáci vzhlédnou, když obrovský létající kolos překonává Stolovou horu. Atmosféru videa dokresluje píseň On Top of the World americké kapely Imagine Dragons, kterou skvěle přezpívala slavná jihoafrická kapela Freshlyground, která se chystá na konci tohoto roku vyjet na turné po Evropě.

British Airways

Není to poprvé, kdy se British Airways rozhodla použít jihoafrický motiv k promování svého nového letounu – již minulý rok oslovila jihoafrického ragbistu Bryana Habanu, aby se pokusil porazit ve sprinterském souboji Airbus A380. Závod, který se uskutečnil přímo na ranveji letiště, vidělo na Youtube přes 2 milionu fanoušků a v Jihoafrické republice se dostalo do TOP 10 nejvíce sledovaných videí za rok 2013.

Airbus A380 létá do Johannesburgu šestkrát týdně. Frekvence letů se má zvýšit již tuto zimu, a to na 10 letů týdně.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *