Marketing

APRA a PR Klub ocení Mluvčího roku

Oborové organizace Asociace public relations agentur a PR Klub společně ocení Mluvčího roku 2018. Mluvčí, kteří budou nominováni odbornou veřejností, ohodnotí porota složená ze zástupců médií a komunikačních odborníků.

Vítěz bude vyhlášen na galavečeru České ceny za public relations 14. června 2018. Slavnostnímu vyhlášení bude předcházet workshop na téma práce tiskových mluvčích ve firmách a organizacích.

„Smyslem soutěže je ocenit profesionály, upozornit na náročnou profesi tiskového mluvčího a inspirovat k práci v oblasti public relations,“ uvedl Ondřej Kubala, člen Výkonné rady APRA a jeden z někdejších pořadatelů soutěže.

Tiskové mluvčí mohou do soutěže nominovat odborníci z médií a public relations, resp. komunikace. Na webu www.mluvciroku.cz je k dispozici nominační formulář. Odborná porota složená ze zástupců médií a odborníků na komunikaci a public relations vybere z nominovaných 20 postupujících. Ti budou vyzváni k vyplnění odborného dotazníku. Po jejich vyhodnocení vybere porota 5 finalistů. Finalisté se zúčastní workshopu určeného pro odbornou veřejnost 14. června 2018. Vítěz soutěže bude vyhlášen v ten samý den na slavnostním večeru České ceny za public relations v restauraci Aureole v Praze.

Mluvčí roku je oborovou soutěží. Porotci budou hodnotit v první řadě profesionalitu mluvčího. „Důležitá je schopnost předat informace, strategické uvažování při přípravě a nastavování celého komunikačního rámce. Důležitou roli v hodnocení bude hrát i odborná znalost médií a cílových skupin a rovněž znalost segmentu, který mluvčí reprezentuje,“ přibližuje princip hodnocení Petr Langer, předseda Výkonného výboru PR Klubu.

Čtěte také