On-line

Český startup Liftago učiní přítrž nepoctivým taxikářům

Služba Liftago Taxi vytváří volný trh pro rychlé a pohodlné zprostředkování taxi přepravy. Pasažéři mají s bezplatnou mobilní aplikací rychlý přístup k dostupným řidičům ve svém okolí, objednávají podle svých momentálních preferencí a samotnou jízdu a náklady mají pod kontrolou.

Férovým řidičům služba Liftago zase přináší více zakázek, lépe využívají své náklady a nemusí soutěžit na netransparentním trhu. Oproti běžnému objednávání taxi má bezplatná služba Liftago celou řadu výhod. Místo vyzvednutí si pak může nastavit přímo z mapy, i když nezná přesnou adresu. Pasažér si může vybrat nejvhodnějšího řidiče podle ceny, dojezdové vzdálenosti nebo hodnocení a následně sledovat příjezd taxíku přímo v mapě aplikace. Díky kontrolnímu taxametru, návrhu nejbližší trasy k cíli a odhadu celkové ceny jízdy rovněž nenastává žádné nepříjemné překvapení v podobě úmyslně delší trasy a následně vysoké ceny jízdného. Tyto funkce zároveň slouží jako prevence řidičů s nechvalně známým „turbem“.

liftago_obr

Stejně tak řidiči si nastavují maximální dojezdovou vzdálenost a mohou se rozhodnout, zda zakázku akceptují vzhledem ke své aktuální poloze, či případné předchozí špatné zkušenosti s konkrétním pasažérem. Přidanou hodnotu otevřeného systému, který řeší kapacitní problémy jednotlivých hráčů na trhu, začínají doceňovat už i některé dispečinky taxislužeb (např. SEDOP TAXI PRAHA, jehož řidiči již Liftago používají), které s Liftago pracují na integraci systému objednávek, výhodném pro řidiče i dispečinky.

Mobilní aplikace Liftago Taxi je dostupná pro telefony s operačními systémy iOS a Android (Windows Phone a webová verze plánována výhledově). Lze si ji zdarma stáhnout v obchodech Apple App Store a Google Play. Na video představující službu Liftago v praxi se můžete podívat na http://youtu.be/zNeiFVt80e0.

Čtěte také