Reklama

Hornbach vstupuje do jara s kampaní Nech to na přírodě!

Společnost Hornbach zahajuje letošní jarní sezónu se svým stálým partnerem HeimatTBWA\ Berlin poněkud netradičně. Tyto projektové a zahradnické markety překvapivě vyzývají zákazníky po celé Evropě, aby nechali své zahrady napospas osudu.

Vzhledem k dlouhodobému suchu, nedostatku vody, klimatickým změnám a klesajícímu počtu ptáků i hmyzu, je podle společnosti Hornbach na čase zásadně poopravit představu o dokonalé zahradě. Nechte zahradničit přírodu, a budete překvapeni, co díky náhodě vzejde na vaší zahradě.

Kampaň probíhá téměř současně po celé Evropě, a kromě uvedení v TV, kinech i rádiích, zahrnuje širokou škálu obsahu na sociálních sítích, v digitálních médiích, v OOH a tisku. Titulek zní „Nech to na přírodě“ a už nyní koluje v tisku a online prostoru v České republice.

Kampaňové spoty

Čtyři kampaňové filmy vyprávějí v monumentální epice příběh o tom, co se stane, když svou zahradu jednoduše necháte napospas přírodě. Jsme svědky událostí, kdy semínko putuje vzduchem, pak vodou, až z něho vznikne divoká rostlina. Celý příběh se nese ve stylu akčního filmu. Filmy téměř bez počítačových efektů režíroval Hauke Hilberg a produkovala je společnost CZAR. Hudbu napsali skladatelé z 2WEI, ruční zvukový design dodali kreativní tvůrci z foleys.berlin.

Tým HeimatTBWA\ a HORNBACHu vždy najde způsob, jak řešit ekologické výzvy a témata, jako je biodiverzita nebo přeplněnost měst, svým vlastním způsobem, aniž by sklouzl k prvoplánovým reklamním sdělením. Stačí si vzpomenout na kampaň s kopulujícím hmyzem nebo monumentální proměnu fasády domu ve vertikální zahradu.

„Vždy jsme si zakazovali typickou melancholii, s níž se obvykle komunikují ekologická témata. To není HORNBACH,“ říká Guido Heffels, který je za HORNBACH kreativně zodpovědný, „to je stejně tak lživé jako neúčinné.“ Thomas Schnaitmann, vedoucí mezinárodního oddělení značky HORNBACH dodává „Chceme lidi vyzvat k přemýšlení o alternativách. A samozřejmě být pro ně vhodným projektovým partnerem.“

V rámci kampaně se o další doplnění nezbytných znalostí o přírodních zahradách postarají webové stránky a poradenský tým Hornbachu. 

Čtěte také