Obchod

Ideální psací potřeby do kanceláře i homeoffice

(-pr-) Sehnat propisku, kterou podškrábneme lejstro, vyplníme podací lístek na poště nebo napíšeme vzkaz na nástěnku, není takový problém. Vždycky je něco po ruce, často získáme tužku nebo propisku jako dárek, doma těch reklamních taky máme plno, v různé kvalitě. Psací potřeby do své kanceláře vybíráme pečlivěji podle toho, co potřebujeme psát či popisovat, jaké psací stopě dáváme přednost, podle velikosti svého písma.

Kuličková pera, gelové rollery, linery a plnicí pera

Správný název toho, čemu říkáme propisky, je pera. Podle typů je dělíme na kuličková pera, gelové rollery, linery a plnicí pera. Výběr konkrétního pera má vliv na celkový dojem z ručně psaného textu. Luxusní kousky nás reprezentují na veřejnosti – při obchodním jednání, na mítincích. Jsou stejně důležitým doplňkem jako hodinky, kravata nebo kožená taška.

Kuličková pera (propisky)na běžné psaní

Běžným psacím prostředkem jsou propisky. Hodí se pro časté psaní, nejsou náročné na údržbu, mají dlouhou životnost, nedělají kaňky ani šmouhy.

Gelové rollery pro fajnšmekry

Pera plněná gelovým viskózním inkoustem v různých barvách mají své fanoušky i odpůrce. Píše se s nimi lehce, psací stopa je výrazná, inkousty jsou různých barev. Inkoust ale déle zasychá, proto je nemají moc v oblibě třeba leváci.

Linery na přesnou práci

Pro přesné psaní s úzkou ale výraznou stopou jsou určeny linery s tenkým hrotem. Hodí se i pro psaní podle šablony.

Plnicí pera pro reprezentaci na veřejnosti

Prezidenti, ředitelé, manažeři a další důležité osoby mají v oblibě plnicí pera, která dodávají napsanému větší váhu. Používání je o něco náročnější – musí se častěji doplňovat inkoust.

Pera se speciálními inkousty

Na důležitých dokumentech (na matrikách) se k zápisům využívají pera s trvanlivým dokumentním inkoustem. Naopak děti ve škole rády využívají gumovací pera, jejichž inkoust se dá smazat a přepsat znovu.

Další pomůcky do kanceláře

Na každém kancelářském stole se vedle psacích potřeb vejdou do stojánku i nůžky, sešívačky, děrovačky, lepicí pásky a další pomůcky. Nad stolem najde své místo šikovná nástěnka, kde jsou na očích důležité úkoly, vzkazy, citáty, obrázky.

Určitě si v nabídce psacích potřeb najdete takové, s nimiž bude radost pracovat.

Čtěte také