On-line

Instagram a Facebook umožní kontrolovat strávený čas na svých platformách

Sociální sítě Instagram a Facebook dají uživatelům možnost řídit dobu používání svých platforem. Nový ovládací panel uživatelům zobrazí, na jakém zařízení a jakou část dne tyto aplikace používají. Strávený čas půjde řídit a omezit nastavením časovače a následně ztlumit upozornění na nové zprávy a aktivitu přátel.

Obě platformy reagují na nedávné psychologické a lékařské výzkumy a chtějí podpořit odpovědné používání mobilních zařízení a aplikací.

Cílem těchto novinek je především podpořit duševní i fyzické zdraví všech svých uživatelů a pomoci rodičům v digitálním vzdělávání dětí. Nástroje vznikly ve spolupráci Facebooku, univerzit v Carnegie Mellon a Berkeley, organizace Save.org, americké Linky bezpečí a předních klinických psychologů. “Výzkumy ukazují, že posilováním přátelských vztahů jsme šťastnější a zdravější. Cítíme odpovědnost za to, aby byl čas strávený na našich platformách kvalitní a podporoval pozitivní myšlení,” říká Ameet Ranadive, který má tuto oblast v Instagramu na starosti.

Nové funkce se nalézají v nastavení obou aplikací. Hlavní částí je ovládací panel, který ukazuje průměrný čas strávený v aplikaci na konkrétním zařízení. Dále je možné zobrazit si celkový čas v rámci daného dne a nastavit si časový limit spolu s denním upozorněním při jeho překročení. Upozornění na aktivitu stránek a přátel lze nově také rychleji a lépe ztlumit přímo v nastavení aplikací.

Čtěte také