Reklama

Oki European Challenge 2005

Společnost Oki, specialista na tištěnou komunikaci, je sponzorem jachtařské regaty – Oki European Challenge 2005.

Oki European Challenge je zcela nová sportovní aktivita pro evropskou veřejnost, která zároveň podporuje podnikání v Evropě.

Závod Oki European Challenge začíná v létě 2005 a bude se jej účastnit 15 stejně vybavených plachetnicích Beneteau, které pojedou kolem Evropy 11 různě dlouhých etap. Během této plavby navštíví 13 přístavů v jedenácti různých zemích. Závod měří téměř 5 000 kilometrů a prochází Baltem, vodami severní a západní Evropy a končí koncem září ve Středozemním moři.

Jachtařská regata začíná v Polsku a pokračuje přes Německo, Dánsko, Švédsko, Holandsko, Velkou Británii, Francii, Portugalsko, Španělsko a Itálii až do Monaka, kde bude zakončena. V každém přístavu bude pětidenní přestávka a celková doba regaty se odhaduje na patnáct týdnů.

Nejdelší úsek – mezi Lisabonem a Palmou – měří 738 námořních mil a bude trvat více něž pěti dní. Nejkratší trasa je závěrečný sprint z italské Genoi do Monte Carla – zhruba 100 námořních mil, což představuje cca 17 hodin.

Účastníci tohoto závodu se budou moci rovněž zúčastnit dvou dalších významných jachtařských akcí – Skandia Cowes Week a Rolex Fastnet Race 2005. V rámci Cowes Week budou posádky soutěžit společně se špičkovými jachtaři světa. Závodu Rolex Fastnet 2005 se zúčastní celá flotila jako samostatná kategorie a účastníci tak budou soutěžit pouze mezi sebou.

V roce 2004 proběhne „suché kolo“, propagační výprava, která předvede tři z patnácti jachet na všech klíčových místech regaty.

– red –

Čtěte také