Průmysl

Aby amatérům nechyběla energie

GE Energy, jedna z divizi společnosti GE, zajišťovala celkovou konstrukci, návrh, instalaci a provoz energetických systémů pro tři olympijské vesnice, čtrnáct sportovišť, hlavní olympijský stadion a tiskové středisko.

Olympiáda v Turíně, která začala 10. února a skončila včera, je první z řady olympijských her, pro které společnost GE zajišťovala dodávku veškeré elektrické energie a řadu dalších služeb v rámci dlouhodobého kontraktu, který GE podepsala s Mezinárodním olympijským výborem. GE se formálně stala Globálním partnerem mezinárodního olympijského výboru v roce 2005 a bude se angažovat též při olympijských hrách v Pekingu v roce 2008, ve Vancouveru 2010 a v Londýně 2012.

Společnost GE již prostřednictvím svých několika divizí úspěšně podporovala předchozí olympiády, včetně letních olympijských her v Athénách v roce 2004. Letošní zimní olympiáda v Itálii však představuje dosud největší projekt GE v rámci olympijské smlouvy.

„Vynaložili jsme všechny své síly, zkušenosti a v maximální míře nasadili naši techniku, abychom umožnili co nejlepší představení nejlepších amatérských sportovců světa,“ řekl Lance Hall, generální ředitel sekce nájemních služeb společnosti GE Energy.

Společnost GE zajistila dodávky elektrické energie a tepla pro všechna sportoviště i další prostory rozmístěné v Turíně a v okolí. Konkrétně se jednalo o 14 olympijských sportovišť, hlavní olympijský stadión, kde se uskutečnily úvodní a závěrečný ceremoniál, mezinárodní televizní a tisková střediska, náměstí a tři olympijské vesnice.

GE na olympiádu dodala více než 600 generátorů s výkonem od 3 kW do 1,6 MW, což je dvakrát více generátorů, než bylo dodána na letní olympijské hry v Athénách 2004. Celkový instalovaný výkon energetických zařízení přesáhl 200 megawatt, což by postačilo pro zásobování 200 000 domácností. Společnost instalovala přes 700 km kabeláže, to bylo o 85 % více, než bylo instalováno pro hry v Athénách. V síti pracovalo více než 2000 elektrických rozvaděčů.

Sponzorství Zimních olympijských her v Turíně 2006 je pro společnost GE prvním globálním sponzorským projektem na korporátní úrovni za mnoho let.

Zimních olympijských her 2006 v Turíně se účastnili i profesionální sportovci.

– toy –

Článek je uveřejněn ve spolupráci se serverem Svět hospodářství.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!