Průmysl

Intel: Mladí čeští designéři rozhodnou, jaké budeme mít v kapse mobilní počítače

Ve spolupráci s firmou Asus a portálem idnes.cz. byla vyhlášena soutěž o nejlepší design MID zařízení (Mobile Internet Device). O cenu za nejlepší design chytrého minipočítače budoucnosti bude bojovat osmnáct studentských návrhů. Soutěže se účastní studenti průmyslového designu ze středních, vyšších odborných a několika vysokých škol.

MID zařízení vytvářejí samostatnou kategorii počítačů na pomezí mezi notebookem a PDA zařízením. Jejich různorodé variace se začnou dostávat na český trh začátkem příštího roku. Představují přelom v používání internetu mimo domov i kancelář. Jsou malá, lehká a rychlá a díky procesoru Intel™Atom™ i zcela kompatibilní s běžnými počítači. Ještě však není známo, jak budou přesně vypadat. Možnosti využití MID jsou široké, a proto podobně jako mobily mohou být navrženy pro dámskou kabelku či teenagerský batoh nebo mohou reprezentovat úspěšného manažera.

Hlasovat o nejlepší z osmnácti přihlášených návrhů lze do 16. listopadu 2008 na serveru Technet.cz. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhne ve studiu Liběny Rochové na pražském Malostranském nábřeží 24. listopadu 2008.

„Hlavním cílem soutěže MID Design 2008 je vzbudit zájem široké veřejnosti o zcela novou generaci mobilních zařízení a zároveň nabídnout výrobcům MID zařízení názor těch, kteří se chystají v budoucnu udávat trend českému designu. Návrhy studentů jasně ukazují, že mobilní zařízení rozhodně nebudou mít pouze tvar šedé nebo černé hranaté krabičky, často jde o designové skvosty,“ řekl Pavel Svoboda, PR manažer pro střední a východní Evropu společnosti Intel.

Soutěž o nejlepší MID design bude mít dva vítěze. Jednoho zvolí laická veřejnost a druhého odborná porota. V té zasednou výrobci MID, designéři, marketéři a další odborníci. Vítězové si odnesou netbook Eee PC 1000H s procesorem Intel Atom a moderní procesor Intel Core™ 2 Duo se základní deskou od společnosti Intel. Stejnou cenu jako vítěz získá i jeden z hlasujících diváků.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!