Média

Mrazivá instalace u příležitosti startu nového seriálu The Terror na stanici AMC

Na tramvajové zastávce na Náměstí republiky najdete „námořníka zamrzlého v arktickém ledu“. Ten je součástí komunikační kampaně televizní stanice AMC k uvedení premiérového seriálu The Terror, který je možné sledovat každý čtvrtek ve 22:00.

Instalace bude na místě po dobu 14 dní, tedy do 11. dubna. Inspirací pro vznik instalace byl samotný seriál, který vypráví o dvou lodích Britského královského námořnictva a jejich posádce uvízlých v ledové pustině.  

Dodavatelem instalace je společnost Flash Barrandov – Speciální efekty, která zmrzlého námořníka připravila. Po konzultaci v AMC, zhlédnutí části seriálu a dodání ilustrativních fotografií se podařilo zpracovat zadané téma realistickým způsobem. Zároveň instalace navazuje na vizuály seriálu, které též zobrazují představitele hlavních postav zamrzlé v arktickém ledu.

„Ve spolupráci s kreativní agenturou jsme hledali něco atypického, co zaujme a zároveň vzbudí zvědavost. Na veřejnost se v dnešní době hrne ohromné množství informací ze všech možných stran, a to se tak vůči nim stává imunní. Proto jsme se rozhodli pro tento neobvyklý koncept, který rozhodně zaujme na první pohled. Věříme, že kolemjdoucí bude instalace bavit, a že se s námořníkem lodi Terror rádi vyfotí a budou sdílet fotografie na sociálních sítích,“ říká Irena Novotná, Senior Marketing Manager společnosti AMC.

Hororový seriál The Terror vypráví o legendární cestě dvou sesterských lodí Britského královského námořnictva, Erebus a Terror, které se v roce 1845 vydaly na Arktickou výpravu pod vedením sira Johna Franklina. Seriál zastihne výpravu v roce 1847, když na cestě za objevením nové Severozápadní cesty uvízne v polární oblasti, uprostřed ledové pustiny. Situaci, kdy se tenčí zásoby potravin a čím dál tím více mužů je ochromeno kurdějemi, zhoršuje ještě neviditelný nepřítel, který v ledové poušti útočí z hlubin oceánu.

Čtěte také