On-line

Olympiáda v Riu ovlivnila vysokou návštěvnost sportovních webů

XXXI. olympijské hry v Rio de Janeiru zvýšily zájem českých internetových uživatelů o sportovní webové stránky. V průběhu olympiády navštěvovalo weby se sportovní tématikou téměř 1,2 milionu uživatelů denně ze všech zařízení, tedy o 300 tisíc více než ve zbývající dny v srpnu.

Nejvyšší návštěvnost byla zaznamenána 9. a 8. srpna (v tyto dny se hrály mj. tenisové zápasy našich žen) a dále 11. srpna, tedy v den, kdy ČR získala zlatou medaili.

Návštěvnost z PC
Z klasických počítačů navštívilo webové stránky zapojené do NetMonitoru 6,2 milionu uživatelů, kteří na nich provedli téměř 5,1 miliardy zobrazení stránek. Denní návštěvnost dosáhla téměř 3 miliony RU a průměrná denní doba strávená prohlížením internetu na PC činila hodinu a deset minut. Vysoký nárůst návštěvnosti byl zaznamenán u kategorií E-commerce obsah (23 %), Sport (17 %, rekordní nárůst o 450 tisíc RU) a také Zábava (14 %). V srpnu rostl také počet zahájených přehrání streamovaného obsahu a to o 9 %.

Návštěvnost z mobilních telefonů
Mobilní telefony použilo pro návštěvnu měřených webových stránek více než 3 miliony uživatelů a počet zobrazení stránek dosáhl 1,4 miliardy. Denně surfovalo na mobilních telefonech 1,4 milionu RU a čas strávený na internetu na těchto zařízeních přesáhl půl hodiny. Kategorií s nejvyšším nárůstem návštěvností byl Sport (17 %), dále E-commerce obsah (17 %) a Ekonomika (13 %). Počet uživatelů sledujících multimediální obsah a počet zahájených přehrání se zvýšil přibližně o 5 %.

Návštěvnost z tabletů
Zapojené webové stránky navštívilo z tabletu téměř 1,4 milionu uživatelů, kteří provedli 329 milionů zobrazení stránek. Denní návštěvnost dosáhla téměř 600 tisíc uživatelů s dobou surfování na internetu 20 minut. Mezi nejnavštěvovanější kategorie patřily Sport (13 %), Ekonomika (8 %) a Zdraví (8 %). Počet uživatelů, sledujících na tabletech streamovaný obsah, přesáhl půl milionu a počet zahájených přehrání dosáhl téměř 4 miliony.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!