Marketing

Program Superbrands ocenil nejlepší značky České republiky pro rok 2014

Celosvětový program nezávislého hodnocení značek vyhlásil ty nejlepší značky na slavnostním Tribute Eventu. Právo používat pečeť kvality Superbrands získalo celkem 35 značek.

Cena Superbrands Award, která v daném regionu oceňuje značky na základě preference zákazníků a názoru odborné poroty, je pro firmu důkazem pozitivní zpětné vazby a silného povědomí o její značce. Poprvé v současném roce byly vyhlášeny zvlášť ceny Business Superbrands pro značky v B2B segmentu, a jako každý rok i ceny Consumer Superbrands pro značky v segmentu zákazníků. „Rozdělení na business a consumer segment reflektuje velký zájem českých firem o toto prestižní ocenění, které pro své výrobky chtějí získat,“ říká Roman Sovják, ředitel programu Superbrands pro Českou republiku. „Značky o sebe umí pečovat, a jejich manažeři se už naučili, že vnímaná kvalita je základ dobré pověsti – která je marketingovým nástrojem k nezaplacení.“ Oceněné značky prošly náročným třífázovým výběrovým procesem, na jehož počátku bylo více než milion značek. „Tento projekt nemá svým rozsahem v České republice obdoby,“ říká Andras Wiszkidenszky, regionální ředitel Superbrands pro Střední a Východní Evropu.

superbrands_2014

V průběhu večera se křtila také ročenka Superbrands 2014, ke které napsal předmluvu ministr financí Andrej Babiš: „Co se týče českých firem a českých značek, nemáme se za co stydět. Soutěži Superbrands každopádně přeji vše nejlepší i do dalšího ročníku. Jsem přesvědčen, že se nacházíme v době zlomu, kdy český stát začne opravdu přát těm firmám a lidem, kteří vytvářejí konkrétní hodnoty, vyrábějí české výrobky z českých produktů a zaměstnávají české lidi. Musím zaklepat, ale vyhlídky, co se týče ekonomiky a hospodářství, vypadají zatím pozitivně.“ Jako keynote speaker vystoupil v programu komunikační a reklamní odborník Petr Václavek s přednáškou na téma „Značka jako živý organismus“.

Držitelé plakety Superbrands 2014

Consumer Superbrands
Ahmed Tea
Avion Shopping Park
Bageterie Boulevard
Český rozhlas
Dilmah
Divadlo na Vinohradech
eiffel optic
FC Viktoria Plzeň
Husqvarna
Kaufland
KORES
Kuchyně Gorenje
Manner
Mary Kay
McCain
Podravka
Pražské jaro
Rádio Blaník
RWE
SCANquilt
T-Mobile
Vileda
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
Yves Rocher

Business Superbrands
Allianz
AV MEDIA
Blue Events
GECO
Golem
HOPI
Huawei
Husqvarna
Renomia
TORK
Zetor

Superbrands Special Award
Bohemia

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!