On-line

Seznam testuje novou službu pro uživatele

Seznam.cz spouští na své domovské stránce v A/B testu novou sekci „Z internetu“. Ta nabídne lidem přehled toho nejzajímavějšího, co se právě děje na českém internetu. Články doporučované nově vzniklou redakcí povedou přímým odkazem na webovou stránku zdroje.

Články „Z internetu“ se budou zobrazovat ve spodní části domovské stránky Seznam.cz, kde se budou řadit dle data vydání. Z počátku půjde zejména o nenáročné magazínové čtení, reflektující přehled toho nejzajímavějšího, co hýbe českým internetem. Titulky, obrázky i videa budou přímo odkazovat na stránku zdroje. „V průběhu dvou měsíců se test zobrazí 300 000 uživatelů. V případě kladného ohlasu pak sekci nabídneme všem lidem, kteří k nám zavítají,“ říká Marek Vacek, produktový manažer domovské stránky Seznam.cz. Obsah bude v testovacím režimu vybírán ručně nově sestavenou redakcí.

seznam_dalsi_clanky

Vznik nové sekce iniciovala podle Marka Vacka potřeba zprostředkovat návštěvníkům domovské stránky obsah, který je skutečně zajímá, a pomoci jim zorientovat se v záplavě informací. „Uvědomili jsme si, že množství obsahu na internetu ve všech oborech za poslední dobu enormně narostlo a udržet si přehled zabere čím dál víc času. Proto bylo naším cílem shromáždit všechny zajímavé a důležité informace na jednom místě. Toto je pro nás první krok, jak na nejnavštěvovanějším místě českého internetu nabídnout lidem přesně to, co je zajímá. Jednoduše a rychle.“

Čtěte také