On-line

TISCALI MEDIA, a.s. spouští populárně vědecký web Nedd.cz

Společnost TISCALI MEDIA, a.s. připravila pro své čtenáře nový projekt Nedd.cz zaměřený na populárně-vědecká témata. V souladu se sloganem „O vědě čtivě“ na něm čtenáři najdou srozumitelně podané informace o objevech a zajímavostech z oblasti vesmíru, společnosti, přírody a techniky.

Šéfredaktorem Nedd.cz se stal publicista Lukáš Grygar a do tvorby webu se budou zapojovat i akademici a vědci ze širokého oborového záběru. Název webu odkazuje na legendárního astronoma, fyzika a matematika Arthura Eddingtona, který se vedle popularizační činnosti proslavil i teoretickým pokusem určit počet protonů v pozorovatelném vesmíru.

„O vědě chceme psát jinak – zábavně, srozumitelně a zároveň fundovaně. Kolem objevů a vědeckých přelomů se v médiích šíří celá řada dezinformací, kterým se chceme důsledně vyhýbat,“ říká Lukáš Grygar. „Projektem Nedd.cz doplňujeme naše spektrum zájmových webů, jako jsou Games.cz nebo iFaster.cz,“ říká výkonný ředitel Tiscali Media, a.s. Michal Kubík. „Půjde o obsahový web zaměřený čistě na zajímavé články a atraktivní multimediální obsah.“

Čtěte také