On-line

V březnu rostl počet uživatelů streamovaného obsahu z mobilních zařízení

V březnu se zvýšil počet reálných uživatelů, kteří sledovali multimediální obsah na mobilních telefonech a tabletech (meziměsíční nárůst o 3, resp. 5 %). Počet uživatelů, navštěvujících tyto stránky z tabletů a mobilních telefonů se postupně srovnává, z mobilních telefonů jich je 28 tisíc a z tabletů o 2,5 tisíce méně.

Návštěvnost z PC
V předchozím měsíci navštívilo webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor z klasických PC 6,7 milionu českých uživatelů (3,4 milionu mužů a 3,3 milionu žen). Denní návštěvnost dosáhla 3,2 milionu RU, přičemž v pracovní dny byla o téměř milion RU (3,4 milionu) vyšší než o víkendech. Denně strávili uživatelé prohlížením internetu na počítačích hodinu a patnáct minut, přičemž mezi nejnavštěvovanější kategorie patřily Domovské stránky portálů (5,7 milionu RU), Databáze a katalogy (4,9 milionu) a Zpravodajství (4,5 milionu).

Návštěvnost z mobilních telefonů
Počet uživatelů, kteří navštěvují měřené webové stránky z mobilních telefonů přesáhl v březnu 3,1 milionu a počet zobrazení stránek 1,3 miliardy. Denně navštěvovalo tyto weby 1,4 milionu RU, kteří na nich strávili v průměru 33 minut. Rozdíl mezi počtem uživatelů v pracovní dny a o víkendech zde není tak výrazný jako u klasických PC a tvoří pouze 40 tisíc RU ve prospěch pracovních dnů (1,43 milionu). Nejvyšší návštěvnost byla zaznamenána u kategorií Domovské stránky portálů, Bulvární magazíny a Databáze a katalogy (všechny kolem 1,6 milionu RU).

Návštěvnost z tabletů
Z tabletů navštívilo měřené webové stránky téměř 1,4 milionu českých uživatelů a to po dobu 24 minut denně. Tablety jsou jediným zařízením, kde je víkendová návštěvnost vyšší než v pracovní dny (o téměř 30 tisíc RU). Průměrná doba trvání návštěvy je v případě tabletů vyšší než u mobilních telefonů a dosahuje 6,5 minuty. Mezi nejnavštěvovanější webové kategorie zde patří Domovské stránky portálů (917 tisíc RU), Databáze a katalogy (811 tisíc) a Zpravodajství (771 tisíc).

Tab. 1. Výsledky měření návštěvnosti internetu na jednotlivých zařízeních – výsledky za březen

netMonitor_brezen2016

Čtěte také