Reklama

Značka Maltesers představila nové komunikační karty na podporu dialogu ve vztahu

Značka Maltesers, pod níž společnost Mars vyrábí čokoládové bonbony, uvedla novou kampaň, která se zaměřuje na podporu zdravé komunikace ve vztazích. V rámci projektu představila interaktivní komunikační hru „Karty, které otevřou srdce,“ která je dostupná na platformě a zároveň byla vytvořena i limitovaná edice karet ve fyzické podobě.

Celý projekt včetně strategie a kreativy vznikl v agentuře MSL, která rovněž koordinuje realizaci kampaně na dalších trzích – na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku – ve spolupráci s partnerskými agenturami.

Hlavním tématem kampaně je důležitost komunikace ve vztazích. Iniciativa poukazuje na sílu slov a vybízí ke sdílení zážitků a emocí. K tomuto účelu vznikla webová platforma, kde si mohou lidé zahrát unikátní hru „Karty, které otevřou srdce“. Komunikační karty obsahují dobře mířené otázky, jež mají přirozeným způsobem otevřít konverzaci a prohloubit vzájemný vztah. Ve hře je třicet otázek rozdělených do tří tematických sekcí – vztahy, tabu a sebevědomí. „Karty, které otevřou srdce“ jsou určeny pro každého, od partnerů, sourozenců až po rodiče s dětmi. V omezeném množství budou karty k dispozici i fyzicky.

„Při přípravě kreativní strategie kampaně pro nás bylo důležité, aby byl koncept interaktivní a těžil ze zapojení lidí přímo do projektu. Proto jsme zvolili online karetní hru, u které si lidé mohou sami vyzkoušet, jakou sílu má dobře položená otázka a dozvědět se tak něco o druhých i o sobě samotných,“ říká Jana Pfeiferová, PR konzultantka z agentury MSL.

Kampaň byla uvedena na čtyřech trzích – v Čechách, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku. Česká verze karet vznikla v kooperaci s psychologem Mgr. Ing. Tomášem Kvapilíkem, který ji odborně zaštítil. Iniciativa probíhá ve spolupráci s webem Heroine.cz, který nabídne sérii článků a videí tematizující výhody i úskalí mezilidské komunikace.

„Téma kampaně jsme volili tak, aby souznělo s dlouhodobou komunikační strategií značky. Slogan sladkých medových kuliček obalených v mléčné čokoládě zní ,Ber život s lehkostí‘ a staví na hravosti a myšlence sdílení a užívání si společných chvilek. Komunikační karty jsou koncipovány tak, aby skrze dobře mířené otázky ,otevíraly naše srdce‘ a tak nám pomáhaly posunout naše vztahy na sladší level,“ říká Petra Šebová, Portfolio Lead MW&Food.

Čtěte také