Reklama

Micromapping ve službách marketingu konečně v ČR

Projekční technika na principu videomappingu ve službách marketingu je konečně dostupná také v České republice. Klasický videomapping na velké objekty (např. budovy) již známe, ale v půlce června představila kreativní agentura NAUSUS a společnost AV MEDIA při příležitosti akce Letní párty na Žofíně tzv. micromapping – speciální projekci na malé objekty.

V rámci akce Letní párty na Žofíně konané 13.6. 2012 kreativní agentura NAUSUS a společnost AV MEDIA připravili hned tři mapingové realizace v jednom večeru. Jednak v klasické „fasádové“ podobě (i když v tomto případě netradičně na interiérové části hlavního sálu Žofína), ale především představili českou premiéru micromappingu a to hned ve dvou instalacích. Velký úspěch u cca 400 hostů zejména z řad českých eventových agentur sklidil micromapping slavnostního jídelního stolu pro 8 osob, kde si přihlížející za zvuků Vltavy mohli vychutnat gurmánský zážitek opravdu netradičně.

Druhá instalace micromappingu byla přenesena na model osobního vozu. Zde byla pomocí několika projektorů a aktivní LCD plochy animace promítána na celý povrch vozu a zároveň i kolem a pod vozidlem. Součástí oživlé plochy automobilu byla také část, kde animace plynule přecházela v živý obraz snímaný kamerou, který se vykresloval na přesně definovanou část vozu. Každý tam mohl vidět nejen proměny modelu vozu Aston Martin, ale také sám sebe vidět jak sedí a řídí tento vůz. Videomapping mohl dokonce každý účastník sám interaktivně ovládat pomocí tabletu iPad.

Projekci na Žofíně okomentoval přední český odborník v oboru videomappingu a 3D, Ing. Jan Buriánek: „Tyto ukázky micromappingu jsou určitě inspirující a Českou republiku posouvají na přední příčky světového mappingu. Velmi mě zaujal nejen hravý nápad s oživením prostřeného stolu, ale také technicky zajímavé řešení interaktivního mappinu na vůz. Už se těším, čím nás agentura NAUSUS opět překvapí“, na závěr doplňuje Buriánek.

Z marketingového hlediska je tento druh prezentace ideální zejména eventy s uváděním produktů a novinek na trh, expozice na veletrzích a výstavách, slavnostní akce nejrůznějšího charakteru, přičemž místo konání využití mappingu prakticky neomezuje, tudíž mohou být v interiéru stejně jako v exteriéru.

– red –

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!