On-line

Alza koupila společnost Publero

Největší český elektronický obchodník Alza.cz získal majoritní podíl největšího distributora a prodejce elektronického předplatného novin a časopisů Publero a zavázal se investovat do dalšího rozvoje v oblasti prodeje elektronických časopisů. Minoritními akcionáři zůstávají zakladatelé Publera Petr Korytar a Jakub Kadeřábek.

„Dlouho jsme hledali způsob vstupu na trh elektronických časopisů, o jejichž budoucnosti jsme přesvědčeni. Nakonec jsme se rozhodli spojit s těmi nejlepšími ve svém oboru, společností Publero. Oslovili nás nejen svou profesionalitou, ale především entuziasmem a touhou budovat nové věci,“ uvádí Šárka Jakoubková, PR manažerka společnosti Alza.cz. Pro vydavatele je to kompletní platforma, která umožní jednoduše vstoupit do světa digitální distribuce jejich obsahu a zasáhnout jednoduše řádově více čtenářů, kteří tak získají snadný přístup k jejich obsahu.

Časopisy se budou prodávat nejen přes stávající Publero portál, ale do několika týdnů budou zařazeny v portfoliu produktů Alza.cz. Doplní tak nabídku digitálního obsahu v sekci Alza Media, která nyní zahrnuje elektronické a audio knihy, software, hudbu, filmy a hry. „V růstu této kategorie vidíme velký potenciál, protože elektronické časopisy jsou, oproti papírovým, levnější, ekologičtější a přinášejí komfort pro čtenáře. Elektronické časopisy, stejně jako další produkty v této kategorii, umožňují mít stovky titulů v jednom zařízení. Pořídit je můžete kdykoliv a odkudkoliv během několika vteřin a snadno získáte i starší čísla, v běžné prodejní síti již nedostupná,“ dodává Jakoubková.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!