Reklama

Amnesty International představuje kampaň The Future President

Lidskoprávní organizace Amnesty International rozvíjí svůj projekt Prisonexit.org, jenž upozorňuje na nejzávažnější případy Rusů nespravedlivě vězněných za své názory a vyzývá k podpisu petice za jejich osvobození.

Nová kampaň nazvaná The Future President rekonstruuje autentické situace věznění Václava Havla a Nelsona Mandely. Za nápadem stojí znovu komunikační agentura Havas Prague.

V ruských kriminálech sedí nyní desítky až stovky vězňů svědomí, které režim trestá za veřejný projev vlastního názoru, mezi nimi i Rafis Kašapov, Sergej Nikiforov, Ildar Dadin a Darja Poljudová. Amnesty International v kampani The Future President připomíná, že ve stejné situaci byli kdysi i Václav Havel a Nelson Mandela, kteří by se bez mezinárodní pomoci neobešli. Na těchto dvou příkladech z historie kampaň dokládá, že podpora jednoho vězně může vést k demokratizaci celého státu.

amnesty_int_big

„Chtěli jsme použít autentické záběry Václava Havla a Nelsona Mandely z jejich cel, ty však nebyly k dispozici. Proto jsme je museli sami vytvořit tak, aby působily co nejvíce dokumentárně, realisticky a dobově. Zkombinovali jsme tváře těchto dvou osobností se speciálně nafoceným interiérem vězení a postavami našich statistů. Vše pak prošlo náročnou postprodukcí,“ vysvětlují Jakub Kolářík a Petr Čech, creative leaders z agentury Havas Prague.

Novou kampaň podpoří během února a března vizuály ve vybraných médiích, konkrétně v časopisech Nový prostor, Echo, Reflex a Respekt. Připojit svůj podpis k petici mohou lidé i nadále na stránkách projektu prisonexit.org.

Čtěte také