Marketing

Designérka vesmírného vozítka navrhla novou pobočku České spořitelny. Banka v ní otestuje nový způsob obsluhy klientů.

Česká spořitelna 11. srpna otevírá experimentální pobočku v Plzni – Lochotíně. Nový typ pobočky má za cíl zlepšit obslužný model klientů, rozšířit samoobslužná zařízení pro rutinní bankovní operace a zlepšit kvalitu poskytovaného poradenství. Nový design je dílem významné české designérky Dominiky Nell Applové, která patří ke špičce současného designu i ve světě. Spolupracovala na návrhu vozítka NASA pro misi na Marsu, pro značku Siemens navrhla extravagantní mobilní telefony, podílela se na designu výrobků firmy Apple a také designovala prodejní místa Bank of America nebo californského řetězce Starbucks.

V experimentální pobočce si Česká spořitelna bude ověřovat, jak nový způsob obsluhy a uspořádání prostoru pobočky funguje. Pro klienta to znamená, že nemusí čekat, až na něj přijde řada na přepážce, naopak bankovní poradci přijdou za ním ke stolku. Běžné úkony si může vyřídit kdykoli v samoobslužné zóně i mimo otevírací dobu pobočky. Základním předpokladem úspěchu nového obslužného modelu je věnovat klientům čas a naučit je, aby si jednoduché servisní záležitosti byli schopni vyřídit samostatně. V případě potíží však bude vždy na místě asistence, která klientovi pomůže.

„Hlavní změna nespočívá v experimentální pobočce v jejím novém vzhledu, ale především v novém způsobu interakce s klienty. Je to pro nás “laboratoř”, kde budeme testovat, jak klienti reagují na naše další a další nové nápady, a úspěšně otestované aktivity se budeme snažit dále rozšiřovat do pobočkové sítě,“ říká Jiří Škorvaga, člen představenstva ČS zodpovědný za retailové bankovnictví.

Experimentální pobočka je rozdělena do dvou na sobě nezávislých prostorů: samoobslužné zóny a zóny pro servis a poradenství. Samoobslužná zóna je místo, kde je klientům k dispozici vkladový a výběrový bankomat, platbomat, či nový videokiosek, v němž mohou klienti ve spolupráci s videobankéři samostatně vyřešit jednoduché operace.

Samoobslužná zóna pobočky bude otevřená každý den nepřetržitě 24 hodin, tím se podstatně rozšíří možnost přijít do banky a vyřídit si kdykoli nejběžnější úkony – tedy třeba o víkendu nebo brzo ráno či pozdě večer.
V prostoru pobočky budou klientům asistovat naši poradci. Zóna asistovaného servisu je vybavena stolky s dotykovou obrazovkou, kde se klient pomocí své platební karty může přihlásit do zcela nové aplikace zjednodušeného internetového bankovnictví a vyřídit si sám nejčastěji využívané jednoduché operace: podívat se na zůstatek svého účtu či počet nastřádaných iBodů, prohlédnout si pohyby na svém účtu, zadat jednorázovou platbu nebo nastavit trvalou platbu či inkaso. Poradci klientům novou aplikaci předvedou a postupně je naučí ji používat, jak uvnitř pobočky, tak v samoobslužné zóně. I potom ale budou vždy k dispozici, pokud by klient potřeboval s aplikací pomoci. Servisní zónu doplňují malé jednací místnosti pro nerušené jednání klienta s jeho bankovním poradcem.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!