Finance

FinMoney.cz poradí, jak na půjčky

Slovo půjčky je dnes skloňováno stále více a více. A to samozřejmě z toho důvodu, že si bez nich nedokážeme život ani představit. Jsou totiž produktem, díky kterému můžeme financovat třeba koupi nemovitosti, koupi vybavení do bytu, stejně jako nám mohou pomoci řešit finanční problémy. Samozřejmě vybrat tu správnou půjčku nemusí být jednoduché a tak je dobré znát možnosti, stejně jako výhody každé z nich. A k tomu jistě poslouží unikátní web FinMoney.cz, který se právě na úvěrové produkty specializuje. Především potom v nebankovním segmentu.

Jaké přináší nebankovní segment výhody?

V první řadě je třeba zmínit, proč právě tato oblast. Důvod je samozřejmě prostý, a to jednoduchost, rychlost vyřízení a mnohem větší škála produktů, než u bank. Skvělým příkladem může být nebankovní půjčka pro problémové klienty, která je jak už napovídá sám název, určena hlavně pro ty, kteří měli v minulosti problémy, které mohly přetrvat i do současné doby. To je často spojeno i se zápisy v registrech. Do nich však během schvalování není nahlíženo, což je další pozitivum nebankovního segmentu.
Zůstaneme-li u výhod, určitě musíme říci i to, že na takto problémového klienta čeká i široká škála možností toho, jakou půjčku si vezme. Může tak využít sekci drobnějších půjček, stejně jako těch klasických. To vše s možností vybrat si, zda raději půjčku hotovostní, popřípadě půjčku bezhotovostní – tedy na účet.

Co nabídne klasická půjčka?

Pokud se podíváme na standardní možnost, a to běžnou nebankovní půjčku, určitě je dobré zaměřit se na její charakteristiku a výhody. Jedná se o úvěrový produkt s výhodnými podmínkami jak s ohledem na získání, tak s ohledem na jednoduchost schválení. Často stačí pouze vyplnění online žádosti, podepsání smlouvy, doložení příjmu a už jenom čekání na to, než peníze přijdou. Zajímavé částky v řádech desetitisíců jsou poté možností, jak financovat už zmíněný nákup různého vybavení nebo spotřebičů. Pravidelné měsíční splátky rozložené na několik let, nebo i nízké úroky jsou plusy, které ocení každý.

Své místo mají na trhu i mikropůjčky

Druhou nejvyužívanější půjčkou je takzvaná mikropůjčka, známá též pod názvem půjčka před výplatou. Ta patří k nejmladším úvěrovým produktům vůbec, což ale neznamená, že by neměla co nabídnout. Označována je totiž jako půjčka pro každého. A to proto, že nevyžaduje žádná potvrzení, stejně jako dokládání příjmu, ani jiné papírování. Vše je vyřízeno online bez návštěvy pobočky či obchodního zástupce, a to za pár minut. Peníze je samozřejmě možné získat na účet nebo poštovní poukázkou s jistotou toho, že je lze využít opravdu na cokoliv.

Na co hledět při výběru té správné půjčky?

Jestliže chcete, aby vaše půjčka byla opravdu co nejlepší, nezapomínejte na několik pravidel, podle čeho ji vybírat. Prvním krokem by měla být určitě výhodnost. Třeba v klasickém bankovním segmentu lze narazit na poskytovatele, kteří vám vrací úroky za každou včas zaplacenou splátku, nebo vás jinam motivují dalšími výhodami. Oblast půjček před výplatou zase nabídne možnost první půjčky zcela zdarma, a tak vrátíte přesně tolik, kolik si půjčíte.

Dále je třeba hledět také na částky, které nám mohou být poskytnuty, a to s ohledem na naše potřeby a možnost využití. Standardem současného nebankovního segmentu však jsou už úvěry neúčelové. Dobré je u částek hledět i na možnosti splácení, popřípadě prodlužování, nebo možnost jiného hýbání s daným termínem. To vše ovlivňuje, zda bude půjčka opravdu na míru vašim potřebám. A abyste nemuseli složitě hledat a procházet desítky webových stránek, je vaším pomocníkem právě zmíněný web Finmoney, který nejenom porovnává různé typy půjček, ale přináší i řadu zajímavých rad a informací.

– pr –

Čtěte také