Reklama

IKEA upozorňuje na nové nižší ceny novou reklamní kampaní

IKEA na českém trhu od loňského podzimu dlouhodobě zlevnila téměř 6000 výrobků, tedy přes polovinu svého sortimentu. Na nové nižší ceny upozorňuje marketingovou kampaní, jejíž součástí je i video na sociálních sítích.

Tramvaj v barvách IKEA projíždí kolem Národního divadla a táhne za sebou obří balonky ve tvaru dětské židličky a stoličky MAMMUT. Video na sociálních sítích vzbudilo značný ohlas.  Lidé se v komentářích pozastavují především nad možným ohrožením bezpečnosti provozu.

„Tramvaj v barvách IKEA opravdu v pražských ulicích jezdí, ale obří balonky za sebou ve skutečnosti netáhne, jsou vytvořené 3D animací. V samotném videu je uvedeno, že modely výrobků byly do záběru přidány digitálně, což vysvětlujeme i v komentářích pod videem,“ vysvětluje Iva Pohlová, manažerka marketingové komunikace IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

Kampaň pro IKEA vytvořila agentura Publicis Groupe. Inspirací bylo video ze Švédska, kde IKEA rovněž využila částečnou 3D animaci. „Naše video jsme chtěli zasadit do lokálního prostředí, které každý zná. Chtěli jsme vytvořit něco jednoduchého a zajímavého s využitím moderních technologií. Snažili jsme se, aby video působilo neskutečně, ale zároveň reálně. Tím se nám povedlo upoutat pozornost. Dostáváme velké množství reakcí a naprostá většina je pozitivní,“ uzavírá Pohlová.

Čtěte také