On-line

Kategorii Bydlení – prodej navštívilo v lednu téměř půl milionu nových uživatelů

Rychlé zvýšení úrokových sazeb v roce 2018 a prognózy na jejich další růst v letošním roce mohly ovlivnit nárůst zájmu o nákup nemovitostí. V lednu se výrazně zvýšil zájem o webové stránky nabízející nemovitosti na prodej a pronájem. Kategorie Bydlení – prodej zaznamenala ze všech zařízení dohromady téměř 475 tisíc nových návštěvníků.

Nejvyšší nárůst byl zaznamenán na mobilních telefonech (322 tisíc RU), dále na klasických počítačích (více než 282 tisíc RU). Relativní nárůst činil u jednotlivých zařízení kolem třetiny návštěvníků.

Internetoví uživatelé se před nákupem nebo pronájmem nemovitosti zřejmě rozhodovali či inspirovali na lifestylových webech z kategorie Bydlení – obsah. Její návštěvnost se meziměsíčně zvýšila o 35 % na tabletech, 29 % na klasických počítačích a 24 % na mobilních telefonech. V lednu hledali uživatelé nejen nové nemovitosti, ale také automobily. Kategorie Auto-moto prodej zaznamenala výrazný nárůst návštěvnosti na klasických PC (více než 24 %, téměř 173 tisíc RU), dále na mobilních telefonech (16 %, asi 100 tisíc RU) a tabletech (15 %, téměř 15 tisíc RU).

V zimní sezóně se s nástupem chřipkové epidemie zvýšil zájem o zdravotnické weby, na nichž uživatelé mohli hledat rady a tipy spojené se zdravím nebo se dokonce přímo objednat k lékaři. Kategorie Zdraví rostla především na klasických počítačích (26 %) a na mobilních telefonech (24 %). Absolutní nárůst počtu uživatelů zdravotnických webů přesáhl u každého ze sledovaných zařízení 300 tisíc RU. Nemocní uživatelé, kteří museli zůstat doma, mohli věnovat více času návštěvám internetu. V lednu se tak zvýšil zájem o typicky oddechové kategorie, jako jsou Společenské magazíny, Komunitní weby či Zábava a hry. Společenské magazíny rostly především na mobilních zařízeních (kolem 10%), Komunitní weby hlavně na klasických počítačích (9 %) a Zábava a hry na tabletech (18 %).


Tab. 1. Výsledky měření návštěvnosti internetu na jednotlivých zařízeních – prosinec 2018 a leden 2019.

Zdroj: NetMonitor, prosinec 2018 a leden 2019.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!