Průmysl

Ford provádí rozsáhlé změny ve vedení

Společnost Ford Motor Company oznámila důležité změny v nejvyšším vedení, jejichž cílem je upevnit zaměření vrcholového managementu na strategii „One Ford“ a podpořit růst po celém světě.

Změny se dotknou mnoha klíčových vedoucích pracovníků a jim podřízených organizačních složek:

• John Fleming (58 let), výkonný viceprezident, který v současné době zastává funkce předsedy představenstva a generálního ředitele Ford of Europe i ředitele organizační složky Global Manufacturing and Labor Affairs, nově povede pouze organizační složku Global Manufacturing & Labor Affairs.
• Stephen Odell (55), v současné době generální ředitel Volvo Cars, je jmenován viceprezidentem skupiny Ford a nahradí Fleminga na pozici předsedy představenstva a generálního ředitele Ford of Europe.
• Stuart Rowley, 43, vrchní finanční ředitel značky Volvo, se stává vrchním finančním ředitelem Ford of Europe.

Všechny tři změny nabudou účinnosti v okamžiku dokončení prodeje automobilky Volvo čínské skupině Zhejiang Geely Holding Group Limited. K tomu by mělo dojít během třetího čtvrtletí letošního roku.

Jim Farley (48), v současnosti viceprezident skupiny Ford zodpovědný za globální marketing a za operace v regionech Kanada, Mexiko a Jižní Amerika, se stane globálním lídrem skupiny Ford pro marketing, prodej a služby. Jeho jmenování do této nově zřízené funkce nabývá účinnost k 1. srpnu.

Ford současně reorganizuje svoje aktivity v Kanadě, Mexiku a Jižní Americe. S účinností od 1. srpna se Eduardo Serrano (50), současný prezident a generální ředitel Ford of Mexico, stane výkonným ředitelem pro Latinskou Ameriku. David Mondragon bude i nadále pokračovat jako prezident Ford of Canada. Serrano i Mondragon se budou zodpovídat Marku Fieldsovi, výkonnému viceprezidentovi Fordu a prezidentovi pro Severní a Jižní Ameriku.

„Tyto kroky nám umožňují posílit náš globální tým v souladu s pokračující realizací plánu „One Ford“ a upevňováním našich pozic po celém světě,“ řekl Alan Mulally, prezident a generální ředitel skupiny Ford.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!