Komunikace

Microsoft publikuje #PribehyvCloudu

Prvním příběhem, kterým Microsoft odstartoval svou sérii na Instagramu nazvanou #PribehyvCloudu, je sledování cesty dvou extrémních skialpinistů Karla a Martina, kteří se koncem února vydali z Prahy autem na osmiměsíční pouť podél Hedvábné stezky až do Himalájí.

Během ní se pokusí v málo prozkoumaných oblastech sjet různé vrcholy, včetně osmitisícovky Manáslu. Na Instagramu Microsoft Česká republika, ale i na facebookových stránkách Microsoftu – Microsoft CZ – je možné celý projekt One World, Two Skis sledovat téměř v reálném čase. Kromě unikátních fotografií a videí zaslaných přímo skialpinisty, je pro fanoušky připravena i spousta soutěží přímo spojených s cestou obou cestovatelů.

cloud

Unikátní je také využití moderních technologií na této cestě. Skialpinisté komunikují s digitálním týmem Microsoftu přes poznámkový blog OneNote, ukládají veškeré fotografie určené pro sociální sítě na sdílený OneDrive a vymýšlí společně soutěžní koncepty pro fanoušky. Kromě výše zmíněných technologií jsou také vybaveni Windows Phone telefony Lumia 930 a 830 a zařízením Panasonic Toughbook se systémem Windows 8.1, určeným pro prostředí s extrémními podmínkami.

Čtěte také