Finance

Na hřišti vyhráli Němci, v tržbách Američané

Podle aktuálních statistik Visa Europe se od 12. června do 13. července 2014, kdy se v Brazílii konalo jubilejní 20. Mistrovství světa ve fotbale, utratilo kartou Visa bezmála 280 milionu eur (zhruba 7,6 miliard korun). To je nárůst o 143 procent oproti stejnému období loňského roku. Tehdy v Brazílii celkové útraty kartou Visa dosáhly jen 115 milionu eur (3,1 miliard korun).

„Oproti předešlému fotbalovému šampionátu v Jižní Africe v roce 2010 se celková částka, kterou utratili majitelé karet Visa, zvýšila o 89 milionu eur, tedy o 2,4 miliard korun. Tehdy fanoušci utratili celkem 190 milionu eur, což je zhruba 5,2 miliard korun,“ informuje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko. „Z těchto čísel jasně vyplývá, že obliba placení kartou roste i u fotbalových fanoušků z celého světa,“ dodává Gajdoš.

Nejvíce utráceli občané Spojených států (69 milionu eur), Velké Británie (23 milionu eur) a Francie (18 milionu eur).

Které státy během fotbalového MS v Brazílii utratili kartu Visa nejvíce peněz

visa_brazil2014

Nejvíce kartou Visa zaplatili návštěvníci letošního Mistrovství světa ve fotbale za ubytování 40 milionu eur), nákupy u drobných obchodníků (35 milionu eur) a restaurace (29 milionu eur).

Nejvíce peněz z celkově utracené částky připadlo městům Sao Paolo (43 milionu eur), Rio de Janeiro (10 milionu eur) a Brasilia (20 milionu eur). Hlavní město Brazílie Brasilia zároveň zaznamenalo nejvyšší meziroční nárůst tržeb ze všech 12 hostitelských měst – o 642 procent.

Pro porovnání – podle statistik Sdružení pro bankovní karty se v České republice za první čtvrtletí tohoto roku zaplatilo u obchodníků kartou Visa bezmála 42 miliard korun. Celkový počet karet Visa atakuje hranici pěti milionů.

Čtěte také