On-line

Prohlížeč Seznam.cz už překládá celé stránky a dá se stáhnout i do Windows 10 Mobile

Prohlížeč od Seznam.cz přichází s několika novinkami. Ti, co jej používají na počítači, se mohou těšit na překladač celých webových stránek z angličtiny do češtiny. Mobilní a tabletové verze mají novou grafickou podobu a přibyla jim i takzvaná zpravodajská funkce.

Stačí tak při čtení jakéhokoliv článku kliknout na ikonku psa v adresním řádku prohlížeče a ten nabídne rozšiřující obsah odjinud z internetu. Seznam.cz dnes také uvádí prohlížeč pro Windows 10 Mobile.

Seznam.cz spouští překladač celých webových stránek, který je lidem po ruce přímo při brouzdání internetem v prohlížeči. „Občas na internetu zavítáme na cizojazyčné stránky. Ne každý člověk ovládá angličtinu, proto web buď opustí, nebo pracně kopíruje text, který pak vkládá do internetových překladačů. S prohlížečem od Seznam.cz tato nutnost odpadá. Pomocník pes Krasty ve vyhledávacím řádku cizí jazyk automaticky detekuje, po kliknutí stránku přeloží z angličtiny do češtiny a s ní i jakýkoliv další obsah na prohlíženém webu,“ vysvětluje Lukáš Kovač, produktový manažer prohlížeče Seznam.cz, a doplňuje, že „na své si přijdou i ti, kteří angličtině rozumí, ale sem tam jim vypadne slovíčko z hlavy. Konkrétní výraz a nově teď i celou větu nebo odstavec stačí označit a pravým kliknutím ji jednoduše přeložíte.“ A angličtinou to nekončí. Seznam.cz má v plánu postupně přidat i další jazyky a funkci překládání webových stránek brzy uvede i do mobilních telefonů.

seznam_prekladac

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!