On-line

Univerzita Karlova spustila nové webové a FB stránky

Nové webové stránky přinášejí informace o akcích spojených se 700. výročím narození českého krále, římského císaře a zakladatele Univerzity Karlovy – Karla IV. Univerzita Karlova se tak tímto prvním krokem připojuje k celostátním oslavám, jež budou zahájeny 14. května 2016.

Mezi nejdůležitější květnové akce spojené se jménem Karla IV. patří zejména slavnostní shromáždění ve Velké aule Karolina, odborná konference, výstava „Druhý život Karla IV.“, rekonstrukce Karlovy korunovace, vydání reprezentativních publikací, setkání rektorů evropských i světových univerzit a také cyklus přednášek pro veřejnost. Řada aktivit je organizována ve spolupráci s významnými institucemi – Arcibiskupstvím pražským, Akademií věd ČR, Českou televizí, Českým rozhlasem, Národní galerií či festivalem Pražské jaro.

UK_big

V rámci mediálního partnerství s Českou televizí bude natočen dokumentární cyklus režiséra Zdeňka Pojmana o osobnosti Karla IV. Ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským budou uspořádány tematické prohlídky klášterů a kostelů založených Karlem IV. na Novém Městě pražském, kde v roli průvodců vystoupí studenti historických oborů UK. V čestném výboru oslav zasedli významní představitelé veřejného života.

Sedmisté výročí narození Karla IV. zařadilo UNESCO na seznam významných světových výročí let 2016 a 2017.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *