Finance

Díky COOL kartě od ČSOB mají rodiče přehled o hospodaření jejich potomka

Nová COOL karta od ČSOB se dá jednoduše přirovnat k dobíjecí kartě, na kterou stačí poslat peníze a následně ji využívat při placení v obchodě, přes internet nebo pro výběry z bankomatu. Výborně se hodí rodičům, kteří s ní mohou dávat kapesné svým dětem.

Hodit se může i těm, kteří potřebují oddělit finance od svého běžného účtu – například kvůli nákupům přes internet nebo placení v zahraničí.

„COOL karta není vázána na žádný bankovní účet. Finance má klient neustále pod kontrolou, takže nikdy neutratí víc, než na kartu vloží. Držitel karty navíc dostává po každé transakci SMS zprávu. Pro rodiče to je vítaný způsob, jak kontrolovat nákupy svých dětí a učit je finančně odpovědnému hospodaření,“ vysvětluje Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB a Ery.

Ovládat COOL kartu bude držitel pohodlně moci na webu www.coolkarta.cz nebo i přes mobilní aplikaci pro chytré telefony a tablety. Rodiče mohou dětem vytvořit i tzv. pasivní přístup, kde může potomek sledovat své transakce přímo ve svém telefonu bez možnosti aktivních změn nastavení.

Na tom, že by děti měly dostávat kapesné, se shoduje většina rodičů. Učí je zodpovědnosti a hodnotě peněz. „Kapesné děti obvykle dostávají v hotovosti. Ukazuje se ale, že o tom, kolik peněz děti skutečně dostanou, nemají často úplně kompletní přehled ani ony, ani jejich rodiče,“ říká Jana Opršalová. Až doposud se bezhotovostní vyplácení kapesného nedalo elegantně řešit, protože bankovní produkty jsou často podmiňovány určitým věkem. „COOL karta tyto bariéry boří a jako první umožňuje rodičům, aby své děti učili zacházet s bezhotovostními platbami. Navíc z pilotu víme, že děti se s vlastní kartou cítí dospěleji a využívají ji velmi rády,“ doplňuje Opršalová.

COOL_karta_oko_ČSOB (1)

Výhodou COOL karty jsou nízké provozní náklady. Za COOL kartu zájemci dají 99 korun. Dobíjení je zdarma, výběr z bankomatu ČSOB stojí 6 korun. Klienti také ocení rychlé a jednoduché objednání on-line (www.coolkarta.cz) a bez papírování. COOL kartu však mohou pořídit také na pobočkách ČSOB, v Era finančních centrech a na specializovaných přepážkách Poštovní spořitelny na vybraných pobočkách České pošty. Aktuálně si COOL kartu mohou koupit pouze klienti ČSOB a Ery. Pokud zájemce o COOL kartu dosud nemá v ČSOB/Eře běžný účet, doporučujeme mu otevřít si například ČSOB Plus Konto nebo Era online účet, které jsou zdarma. Stačí si na účet posílat každý měsíc alespoň 15 tisíc korun.

Čtěte také