Public relations

Dm pokračuje v preventivním programu ve školách „Veselé zoubky“

Celkem 45.000 žáků prvních tříd z více než 1.200 základních škol bude letos opět v období únor – březen proškoleno v rámci šestého ročníku dm preventivního programu „Veselé zoubky“. Možnost přihlásit se do programu „Veselé zoubky“
mají všechny základní školy z České republiky až do naplnění 45.000 přihlášených žáků prvních tříd.

„Zájem o náš preventivní program je opravdu velký, kapacita programu byla letos naplněna během dvou týdnů,“ sděluje Martina Horká, vedoucí resortu marketingu a nákupu v dm, a dodává: „Díky kladným ohlasům ze škol, jak od dětí a pedagogů, tak také rodičů, jsme se rozhodli program „Veselé zoubky“ zpřístupnit ještě více lidem. V průběhu března se tak s „Veselými zoubky“ budou moci setkat také zákazníci ve všech prodejnách dm.“

„Přibližně čtvrtinu z přihlášených základních škol navštíví v průběhu února a března přímo naši proškolení pracovníci, kteří zábavnou formou seznámí děti s problematikou správné péče o zuby,“ říká Martina Horká.

Preventivní hodinu doprovází zábavně-vzdělávací film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, který společnost dm pro účely programu natočila ve spolupráci s Mgr. Helenou Štáchovou přímo v Divadle Spejbla a Hurvínka. Hlavní postavy filmu dětem hravou formou vysvětlují, proč je nutné si zoubky důkladně čistit, jak při čištění zoubků postupovat a proč je nutné pravidelně navštěvovat zubního lékaře.

dm_Vesele_zoubky_2016

Součástí preventivní hodiny je rovněž názorná ukázka správné techniky čištění zubů, která bývá nejčastější chybou při čištění zoubků u dětí. Ve druhé části hodiny tak mají děti jedinečnou možnost nacvičit si pod dohledem proškolených pracovníků dm na zapůjčených maketách zubů správnou techniku čištění zubů. „Cílem našeho programu je pomoci s edukací žáků a jejich rodičů v oblasti správné péče o zuby a prevence zubního kazu. Právě v dětském věku se utvářejí návyky, které si člověk odnáší do budoucího života a které mohou ovlivnit jeho zdraví,“ dodává Martina Horká.

Čtěte také