Marketing

Jak profitovat z nápadu někoho jiného

Jsou tři možnosti. První: vymyslet nápad sám. Druhá: koupit nápad někoho jiného. Třetí: okopírovat nápad někoho jiného. Poslední možnost příliš nedoporučuji. Praxe mi potvrzuje, že když dva dělají totéž, nikdy to není stejné.

Máme tedy dvě varianty. Vlastní nápad je skvělý, je to maximum seberealizace, ale popravdě nejvyšší riziko. Nápad není vyzkoušený, většina firem investuje minimum do vývoje a průzkumu trhu. Růžové brýle a přesvědčení o vlastní dokonalosti zaslepí jejich očekávání. I přes tato negativa je to cesta, po které se pouští většina nově vznikajících podnikatelských subjektů.

Jako poslední nám zůstává legální koupě nápadu někoho jiného. Ve většině případů se jedná o projekty vyzkoušené již v několika zemích a vyladěné nezdary někoho jiného. A v tom se skrývá hlavní přínos tohoto řešení. Získáváte již dobře promazaný stroj. K úspěšnému podnikání se totiž podnikatel musí „pronezdarovat“. Musí pochopit své chyby a musí hledat řešení. A na konci tohoto dlouhého běhu, pokud vydrží, jej čeká úspěch.

Ale jak se o takových příležitostech dozvědět. Kde je najít? Jednou z možností je Veletrh řešení, který proběhne 14. října 2015 v Praze na Pankráci v OK Systému od 10 hodin nebo 13. října v Plzni v hotelu Marriott.

Představí se vám hned několik franšízových projektů.
Century 21, která pomáhá klientům s prodejem, koupí či pronájmem nemovitostí.
Naturhouse, který je světovým lídrem v oblasti služeb a produktů určených pro výživu a dietu.
Firma Unglobe, cestovní agentura, která zajišťuje služební cesty.
Firma Exteria poskytující poradenství v zákonné oblasti BOZP a požární ochrany.
A také se setkáte s předním českým specialistou, který se v České republice specializuje na franšízing, s panem Jiřím Krajčou.

Veletrh řešení – jeden den, který může zásadně ovlivnit váš budoucí život a dát směr. Máte možnost poslechnout si krátké představení projektů a zeptat se individuálně jejich představitelů na podmínky.

A navíc se dozvíte mnoho užitečných informací z oblasti marketingu, personalistiky, financí, které se vám budou ve vašem podnikání velmi hodit.

www.veletrhreseni.cz

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!