CRM

Divize služeb DaimlerChrysler získala ocenění „Best service“

Divize pro správu zákaznického vozového parku firmy DaimlerChrysler DCSFM (DaimlerChrysler Services Fleet Management) získala od významného francouzského automobilového časopisu L’Automobile et L’Enterprise ocenění „Společnost roku“ v kategorii Nejlepší služby. Divize byla oceněna za svou extranetovou uživatelskou síť, kterou postavila na platformě Progress OpenEdge. Oznámila to the Progress Company, dceřiná firma společnosti Progress Software Corporation.

Majitelé automobilových flotil, automobiloví odborníci a novináři píšící o automobilismu dali přednost řešení DCSFM před aplikacemi firem GE Capital Fleet Services a Midas. Mezi kritérii pro rozhodování byly funkcionalita, transparentnost, přívětivost k uživateli a možnosti přizpůsobení požadavkům uživatelů.

DCFSM, která se specializuje na dlouhodobý leasing automobilových flotil, vyvinula čtyři různé B2C a B2B aplikace pro zjednodušení správy vozového parku. Jejich součástí jsou aplikace od partnera Progressu, nezávislé softwarové firmy Car Systems, pro administraci, správu leasingu a sledování údržby. Tyto novátorské progressovské aplikace umožní v budoucnu správci flotily komunikovat s řidiči prostřednictvím počítačů umístěných přímo ve vozidlech. Také extranetové pracoviště DCSFM, které správcům vozového parku umožní sledovat klíčové ukazatele, bylo vytvořeno pomocí platformy Progress OpenEdge. Pro integraci firemních aplikací založených na technologiích Oracle, Prolog a Progress se použil SonicMQ, integrační komponenta OpenEdge.

Pro Car Systems, vedoucího dodavatele technologií pro evropské pronajímatele vozového parku, mezi jehož zákazníky patří Europcar, Budget a Rent-a -Car bylo rozhodnutí tvořit své aplikace na platformě Progress OpenEdge snadné. „Databáze Progress je natolik všestranná, že s ní lze za velmi přijatelné licenční poplatky pracovat jak na osobních počítačích, tak na velkých unixových serverech,“ řekl Pascal Blanc, obchodní ředitel Car Systems. „Progress navíc vždy dělá dobrá strategická rozhodnutí, zejména co se týče technologií pro Windows NT a internet.”

Progress OpenEdge je obsáhlá platforma poskytující všechny nástroje a technologie, které jsou potřeba ke tvorbě škálovatelných a flexibilních aplikací pro e-business. Progressovská databáze a její integrované vývojové prostředí nabízí koncovým zákazníkům nejnižší viditelné náklady na pořízení a provoz a vývojářům aplikací umožňuje plně uplatnit své znalosti a zkušenosti a přinášet skutečný užitek. „OpenEdge jsme zvolili proto, že je založena na otevřených standardech a nabízí nejsnazší systém pro implementaci a správu,” vysvětluje Cristof Thomas, IT manažer DCSFM. „Ideálně vyhovuje našim potřebám a lze ji snadno přizpůsobovat tak, jak tyto naše potřeby porostou.”

Čtěte také