Komunikace

PR Klub spouští nominace profesního ocenění Mluvčí roku

Startuje další ročník oborového ocenění Mluvčí roku, které vyhlašuje PR Klub. I v letošním roce se hledají nejlepší profesionálové v oboru z řad ředitelů komunikace a vnějších vztahů, PR manažerů, tiskových mluvčí a také zároveň PR týmy.

Nejlepší komunikátory v České republice, kteří se o ocenění budou ucházet, mohou nominovat jak zástupci médií, tak osobnosti z oblasti komunikace a public relations. Z nominovaných mluvčích a týmů bude vítěze vybírat ve dvou kolech odborná porota složená z šéfredaktorů a redaktorů nejvýznamnějších médií a zkušených odborníků na PR a komunikaci. Slavnostní vyhlášení je naplánované již letos na konci listopadu.

„V posledních dvou letech se čím dál tím více ukazuje důležitost tiskových mluvčích a PR profesionálů ve firmách, ve veřejném i neziskovém sektoru. Nominaci na ocenění Mluvčí roku 2021 si tak zaslouží zejména ti, kteří PR oboru dělají dlouhodobě dobré jméno, vykonávají svou práci mluvčích maximálně profesionálně, transparentně a proaktivně,“ řekl Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu.

Nominace do letošního ročníku ocenění Mluvčí roku 2021 budou probíhat od 15. září do 7. října 2021 v následujících kategoriích:
• Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru
• Nejlepší mluvčí soukromého sektoru
• PR tým roku
• Kreativní přístup v době pandemie

V jednotlivých kategoriích lze nominovat více jednotlivců z řad profesionálů na komunikaci či PR týmů, stačí opakovaně vyplnit a odeslat nominaci, ve které je třeba uvést jméno, příjmení, název firmy či subjektu, ve kterém mluvčí či tým pracuje, i důvody, proč by měla toto ocenění porota udělit právě danému komunikátorovi či firemnímu týmu. Do kategorie PR tým je možné nominovat pouze interní, tzv. in-house týmy, nikoliv agenturní.

Novinkou bude letos i speciální kategorie Kreativní přístup v době pandemie. „Zejména v řadě oborů, které byly pandemií nejvíce postiženy, bylo klíčové zajistit aktuální a proaktivní přístup směrem k novinářům i veřejnosti. Řada komunikátorů tak má za sebou i nepřetržitou krizovou komunikaci spojenou s koronavirem, která kladla vysoké nároky na flexibilitu i odolnost vůči stresu. Vládní opatření, například často měnící se pravidla i omezení setkávání osob, však ovlivnila práci mluvčích napříč všemi sektory. Ti tak museli přijít často s kreativními nápady, originálními přístupy a inovacemi ve vztahu k médiím. A na ty se chceme v této kategorii ocenění zaměřit,“ doplnil k novince letošního ročníku Pavel Vlček.

Slavnostní vyhlášení výsledků profesního ocenění Mluvčí roku 2021, kterou vyhlašuje PR Klub, proběhne na galavečeru v listopadu 2021 v Praze.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *