On-line

Seznam.cz na domovské stránce nabízí i články ostatních médií

Po půl roce testování na 5% vzorku návštěvníků domovské stránky nabídne Seznam.cz novou sekci „Články z českého internetu“ všem svým uživatelům. Zpravodajství na domovské stránce tak bude doplňovat magazínový obsah přebíraný i od jiných tvůrců obsahu. Doporučovací algoritmus pak bude automaticky každému skládat obsah na míru.

„Náš dlouhodobý záměr je nabízet lidem na naší domovské stránce jen takový obsah, který je bude zajímat. V ideálním případě při příchodu na Seznam.cz nebudou vědět, kam dřív kliknout, protože vše, co uvidí, pro ně bude lákavé. Proto dnes pro všechny do výběru toho nejzajímavějšího, co se v danou chvíli na českém internetu vyskytuje, přidáváme i články z jiných médií,“ komentuje úpravu domovské stránky Pavel Zima, generální a obsahový ředitel Seznam.cz.

seznam_clanky

Ve spodní části domovské stránky Seznam.cz od dnešního dne přibude další magazínový obsah, a to v sekci nazvané Články z českého internetu. Část textů je přebírána od jiných médií či tvůrců a odkazuje přímo na jejich stránky, část doplňuje Seznam.cz z vlastních zdrojů. „I díky našemu vyhledávání víme, jaké otázky lidé nejčastěji řeší. Pokud usoudíme, že by bylo užitečné nějaký často hledaný dotaz zpracovat formou článku, naši redaktoři jej napíší a publikují. Jde převážně o články z oblasti hobby a kutilství – například o návody, jak se postarat o zahrádku či jak si zkrášlit bydlení. Do budoucna chceme nabídnout i další témata jako třeba rybaření, houbaření, ale i cestopisy nebo novinky z digitální oblasti. Proto neustále hledáme a přidáváme zdroje zajímavého čtení, případně jej sami vytváříme,“ popisuje Marek Vacek, produktový manažer, který má domovskou stránku Seznam.cz na starosti.

Čtěte také