Průmysl

Burza výrobních kapacit na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Burza výrobních kapacit zahájí v pondělí 14.září doprovodný program letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Je reakcí na situaci v českém kovozpracujícím průmyslu. Ten se letos potýká s poklesem výroby a řada firem má nevyužité výrobní kapacity. Vznikla tak myšlenka představit tyto volné kapacity možným zájemcům v jednoduché a finančně nenáročné formě jednodenního obchodního setkání.

Na nabídku účasti zareagovalo přes padesát větších i menších firem, které se představí v konferenčním centru nového pavilonu P brněnského výstaviště. Forma prezentace je jednoduchá – nabízející firmy budou prezentovat svoji nabídku v unifikovaných expozicích. Nabídka na Burze výrobních kapacit je členěna podle obvyklých provozů větších výrobních podniků, např. slévárny, nástrojárny, modelárny, obráběcí provozy, zámečnictví, provozy tepelných a povrchových úprav apod. Kromě volných kapacit zde účastníci Burzy nabídnou i speciální technologie, které se řadě firem nevyplatí pořizovat.

Poptávající firmy zde mohou získat nové subdodavatele s nižší cenovou nabídkou, a tím se lépe vyrovnat s tlaky na cenu své produkce. Poptávajícími mohou být pracovníci oddělení nákupu a kooperace větších výrobních podniků a také firmy potřebující využít speciální technologie, které nevlastní.

Trvalejší informační hodnotu bude mít Katalog výrobních kapacit, v němž jsou uvedeny všechny nabízející firmy a další firmy jako inzerenti. Katalog obdrží zdarma poptávající návštěvníci a bude na informačních stáncích k dispozici i návštěvníkům MSV.

Organizátoři Burzy věnovali velkou péči podrobnému oborovému členění výrobních kapacit, které připravili ve spolupráci s odborníky z VUT v Brně. Data získaná v průběhu přípravy Burzy od nabízejících, inzerentů a ostatních zájemců budou převedena do internetové aplikace Subcontractor.cz, která bude spuštěna právě v den zahájení Mezinárodního strojírenského veletrhu . Cílem je postupně vybudovat ucelený informační systém o nabídce a poptávce volných výrobních kapacit v České a Slovenské republice.

Vstup na Burzu je bezplatný. Organizátoři navíc připravili pro prvních 500 návštěvníků Burzy nezanedbatelnou výhodu – oproti registračnímu formuláři obdrží volnou vstupenku na Mezinárodní strojírenský veletrh. Pro využití této nabídky doporučují organizátoři vstup na výstaviště branami 7 a 8.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!