Komunikace

Největší videomapping na obrazovkách České televize

Diváci České televize budou moci dnes prožít přes obrazovky slavnostní zahájení, během kterého se Plzeň oficiálně stane evropským hlavním městem kultury pro letošní rok.

Speciální vysílání přímo ze západočeské metropole připravuje víkendové Studio 6, kontinuální vysílání ČT24 a zejména druhý kanál České televize. Ten nabídne v sobotu večer přenos oficiálního programu na náměstí Republiky.

videomapping_plzen

Přenos ceremoniálu z náměstí Republiky, během kterého se odehraje mimo jiné největší videomapping v historii České republiky a vystoupí zhruba sto padesát vybraných umělců, budou moci diváci sledovat tuto sobotu na programu ČT2 od 18:10.

„Bude se dít spousta věcí, v hlavní roli je samotné město a nové zvony, jevištěm jsou domy a katedrála, kde se bude vše odehrávat. Součástí je i videomapping, který se uskuteční na celé ploše náměstí. Obrazy jsou inspirované samotným městem a krajinou na téma zvonů, plzeňské historie, velikánů, světa kultury a světa lidí, kteří patří k Plzni,“ uvádí umělecký ředitel projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury Petr Forman.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!