Komunikace

Havas připravil komunikaci Chytrého auta od T-Mobile v Národním technickém muzeu

Od prosince spouští T-Mobile unikátní službu na českém trhu pod názvem Chytré auto. Novinku si můžete vyzkoušet na automobilovém trenažéru v Národním technickém muzeu u příležitosti výstavy Člověk a telefon, která je otevřena do konce dubna 2017.

Aplikace Motion jednoduše propojí automobil s chytrým telefonem. Majitel vozu získává aktuální přehled o „zdravotním“ stavu vozidla, což není nic neobvyklého, ale navíc teď může vedle toho ještě sledovat provoz auta, jeho polohu a zabezpečení, ale i informace o neoprávněné manipulaci přímo ve svém mobilním zařízení v reálném čase. Do budoucna se pak počítá s dalšími funkcemi, například informacemi o spotřebě paliva či upozorněními v případě nehody apod.

havas_chytre_auto

„Instalace Chytrého auta v Národním technickém muzeu se ukázala jako chytrý nápad, jak lidem službu představit a ukázat jim, jaké vymoženosti nabízí. Autům nepotřebujete nijak zvlášť rozumět, protože aplikace tlumočí potřeby automobilu jasně a okamžitě,“ říká Radmila Micová, project executive v pražském Havasu.

Službu Chytré auto můžete vyzkoušet i přímo na svém automobilu. Stačí zakoupit “chytrou” krabičku, která se připojuje k OBD portu auta (ten musí mít dle zákona všechna nově prodávaná auta v Evropě od roku 2001), a nainstalovat si aplikaci Motion do smartphonu. Ta je ke stažení zdarma na Google Play (pro Android) i AppStore (pro iOS).

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!