Reklama

Impossible Is Nothing: adidas ukazuje, že fotbal není jen pro kluky

O ženském fotbalu se v Česku tolik nemluví, přitom má hned několik šikovných hráček a talentů, kterým se podařilo prosadit i v zahraničí. Upozornit na ně chce společnost adidas, která se tématu sportu a inkluzi věnuje dlouhodobě.

V souvislosti s navazující kampaní „Impossible Is Nothing“, která v první polovině roku otevřela téma překonávání překážek s hlavní tváří Kovym, chce dát českým fotbalistkám prostor být vidět a inspirovat další generace – ukázat jim, že nic není nemožné.

Hlavní myšlenkou značky je vidět příležitosti tam, kde ostatní vidí nemožné. Protože pomocí sportu lze měnit život. Ikonami první části kampaně Impossible Is Nothing byli na globální úrovni třeba zpěvačka Beyoncé, fotbalisti Paul Pogba či Mo Salah nebo gamer NINJA. V českém prostředí se pak zapojili youtuber Karel „Kovy“ Kovář, basketbalista Tomáš Satoranský nebo fotbalistka a influencerka Barbora Votíková.

S podzimem přichází lokální kampaň, která se zaměřuje na fotbal, tentokrát ovšem ten ženský. Hlavními tvářemi jsou úspěšné fotbalistky, které se prosadily nejen u nás, ale i v zahraničí, například Barbora Votíková, Andrea Stašková, Klára Cahynová, ale zapojil se i staronový partner značky Sparta Praha se svým A-týmem v čele s Lucií Martínkovou a dalšími mladými talenty.

Adidas nechal vyrobit speciální fotbalové šály, pomocí kterých chce upozornit na klíčová témata související s ženským fotbalem. Podobu jim dala známá ilustrátorka Barbora Balgová. Šály zdobí tři motivy. Prvním je týmový duch, který ukazuje sílu kolektivního sportu. Další vyzývá k inspirování mladých generací, u kterých se snaží rozvinout vztah ke sportu. Poslední téma zdůrazňuje, že i holky si zaslouží pozornost a stejné příležitosti.

Všechny zmíněné hráčky mají kromě lásky k fotbalu společnou jednu věc. Chtějí ukázat, že nic není nemožné, když má člověk sen a tvrdě si za ním jde. V posledních týdnech a měsících na sebe upozornila již zmiňovaná Barbora Votíková přestupem do francouzského velkoklubu Paris Saint-Germain, kde si mimochodem vybrala číslo 30 – tedy stejné, které si po svém příchodu zvolila i nová posila mužského týmu Argentinec Lionel Messi.

Další nepřehlédnutelnou hráčkou je Andrea Stašková, která už třetím rokem kope za italský Juventus Turín. Jednadvacetiletá útočnice patřila loni pravidelně do základní sestavy a ve 22 zápasech si připsala 8 branek a 5 asistencí. Opomenout ale nelze ani Kláru Cahynovou, která před touto sezonou přestoupila z pražské Slavie do španělské Sevilly, kde se stala vůbec první Češkou, která si v nejvyšší španělské soutěži zahrála.

Skvělé fotbalistky ale běhají i po českých trávnících. Třeba dlouholetá hráčka Sparty Lucie Martínková vyhrála českou soutěž více než desetkrát, k čemuž Spartě několikrát pomohla jako nejlepší střelkyně ligy. Impozantní formu si udržela i loni, kdy se jí v 17 zápasech podařilo dát 37 gólů.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!