Reklama

Lexus stvořil umělecké dílo ve 3D z děkovných dopisů

Michael Murphy, výtvarník specializující se na perceptuální umění, přetvořil dva tisíce děkovných dopisů zákazníků do umělecké 3D instalace. Dílo nazvané Dopisy má charakterizovat precizní zákaznické služby Lexusu.

Bezmála pětimetrový umělecký výtvor visící na šesti stropních panelech a ocelovém rámu tvoří více než dvě tisícovky zavěšených kousků origami, složených z děkovných dopisů zákazníků, kteří navštívili některého z prodejců Lexus. Skladba z origami při pohledu z určitého místa připomíná tvary zbrusu nového sedanu LS 2018, zatímco z jiného místa má tvar loga Lexus.

„O zážitky svých návštěvníků se Lexus stará se stejnou pečlivostí, s jakou vytváří vozidla,“ komentuje Cooper Ericksen, viceprezident marketingu Lexus. „Použití skutečných dopisů zaslaných našim prodejcům ukazuje na to, že celkové zkušenosti se značkou Lexus jsou mimořádné díky každé interakci, ať již malé nebo velké. Tyto zkušenosti tvoří samotnou genetickou výbavu, díky které je Lexus Lexusem.“

Práce na projektu zabrala stovky hodin, přičemž samotné skládání a zavěšování jednotlivých kousků origami si vyžádalo bezmála 200 hodin. „Toto je jasně definovaná a přesná ruční práce,“ dodal Murphy. „I milimetrová odchylka už je tady považována za chybu.“ Umělecká instalace „Letters“ – měřící cca 2,5 metru na šířku a necelých pět metrů na délku, zavěšená cca čtyři metry nad zemí – byla autorem koncipována jako plně mobilní, což dovoluje její použití na vybraných akcích společnosti Lexus i jejích prodejců po celé zemi.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!