Internet

V březnu rostla návštěvnost webových kategorií spojených s bydlením a rodičovstvím

První jarní měsíc lákal uživatele k návštěvě webových stránek v kategoriích Bydlení a reality a Těhotenství a rodičovství. Jejich návštěvnost se meziměsíčně zvýšila přibližně o 9 %. Největší absolutní nárůst počtu uživatelů zaznamenala kategorie Ekonomika, finance, právo, která získala více než 235 tisíc nových RU z České republiky.

Hlavní ukazatele návštěvnosti internetu

V březnu rostl počet zobrazení stránek provedených z klasických PC a mobilních zařízení, což bylo pravděpodobně způsobeno větším počtem dní v měsíci. Meziměsíční nárůst počtu zobrazení stránek dosáhl necelých 3,5 % a nárůst počtu mobilních zobrazení byl přibližně dvakrát vyšší. Webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor navštívilo téměř 6,6 milionu uživatelů z ČR a téměř 2 miliony uživatelů ze zahraničí. Český internetový uživatel strávil v březnu prohlížením stránek zapojených do výzkumu přibližně 1,5 hodiny denně a průměrná délka jedné návštěvy trvala téměř 8 a půl minuty.

Tab.1. Návštěvnost internetu v ČR – meziměsíční srovnání nejdůležitějších výsledků

Netmonitor 3-2014

* Reální uživatelé z ČR – počet uživatelů internetu z České republiky, kteří navštívili alespoň jeden z webů zapojených do výzkumu NetMonitor během daného měsíce.

Zdroj: NetMonitor, únor a březen 2014.

Návštěvnost mobilního internetu a streamovaného obsahu

Mobilní webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor navštívilo více než 2,7 milionu uživatelů a počet zobrazených mobilních webových stránek se blížil jedné miliardě. Streamovaný obsah sledovala v březnu polovina české internetové populace (3,3 milionu RU) a více než půl milionu zahraničních uživatelů. Počet zahájených přehrání přesáhl 118 milionů.

Návštěvnost jednotlivých kategorií

Většina webových kategorií zaznamenala v březnu nárůst počtu uživatelů, přičemž nejvíce rostl počet uživatelů u dvou z nich, kterými byly Bydlení a reality a Těhotenství a rodičovství. Počet jejich návštěvníků se meziměsíčně zvýšil přibližně o 9 %. Rostla také kategorie Ekonomika, finance, právo, kterou navštívilo o 235 tisíc uživatelů více než v únoru.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!