Public relations

Profesní cenu nejlepšího Mluvčího roku získala Dita Fuchsová

V Obecním domě proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení výroční profesní ceny Mluvčí roku. Na 450 osobností z řad veřejného života a českých novinářů vyslovilo názor, kdo z mluvčích v uplynulém období nejvíce prokázal odborné kvality a přispěl k popularizaci profese mluvčích a etických principů s touto profesí spojených. Odborné kolegium určilo, kdo z navrhovaných (viz. dále) se stane vítězem a odnese si ocenění MLUVČÍ ROKU 2006. Absolutním vítězem se stala Dita Fuchsová, mluvčí PPF.

Dita Fuchsová, mluvčí PPF soupeřila o ocenění s Ondřejem Jakobem (mluvčí Ministerstva financí), Tomášem Cikrtem (mluvčí Ministerstva zdravotnictví) a Martinem Kupkou (mluvčí Středočeského kraje). Ocenění nejlepšího MLUVČÍHO ROKU obdržela z rukou Martina Krafla, jenž získal tuto profesní cenu v loňském roce.

Rovněž byla udělena anticena pro nejméně oblíbeného mluvčího dle názoru novinářů – Němá barikáda, kterou obdržel Martin Schmarcz, ředitel tiskového odboru Vlády ČR. Výsledky této anticeny jsou pro mnohé překvapivé až šokující, nicméně hlasování v tomto směru bylo naprosto jednoznačné.

A odborné kolegium se také shodlo na osobě, která byla uvedena za své zásluhy v tomto oboru do tzv. „Síně slávy mluvčích“. Vstoupila do ní Anna Veverková – Stárková, bývalá mluvčí Vlády ČR.

Slavnostní vyhlášení se konalo v rámci odborné konference „Firemní kultura jako součást komunikačního prostředí organizací a firem“.

Cena MLUVČÍ ROKU je vyhlašována celkově popáté a poprvé se na ní společnými silami podílí Spokespersons‘ Club, Komora Public Relations a Institut Svazu průmyslu ČR.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *