Reklama

Organizátoři vzdělávacího projektu z KPMG vybírali více než z padesátky neziskových organizací

Ojedinělý vzdělávací projekt určený neziskovým organizacím ROK společně – KROK dopředu byl zahájen v sídle společnosti KPMG Česká republika v Praze. Pracovníky deseti neziskových organizací, které byly vybrány z více než padesátky přihlášených subjektů, proškolí odborníci společnosti KPMG Česká republika například v oblastech účetnictví, daní, tvorby rozpočtů či psaní výročních zpráv. Součástí půlročního vzdělávacího programu bude také řešení konkrétních úkolů. S neziskovou organizací, jejíž pracovníci si s řešením úkolů poradí nejlépe, naváže společnost KPMG Česká republika dlouhodobější spolupráci. Partnerem projektu je obecně prospěšná organizace Neziskovky.cz, jejíž pracovníci se mimo jiné podíleli na organizaci výběrového řízení na účastníky vzdělávacího programu.

„Velký zájem o účast v našem projektu, kterým chceme přispět k další profesionalizaci neziskových organizací v České republice, nás velmi mile překvapil a svým způsobem nám tak trochu přidělal práci. Ve spolupráci s o.p.s. Neziskovky jsme museli ze všech přihlášených organizací zodpovědně vybrat desítku těch, které se do projektu aktivně zapojí,“ uvedl k zahájení projektu Roger Gascoigne, partner zodpovědný za společenskou odpovědnost v KPMG Česká republika, a doplnil: „Věřím, že touto cestou nejen pomůžeme pracovníkům českých neziskových organizací, ale zároveň vytvoříme prostor pro naše zaměstnance, kteří se do dobročinných aktivit pravidelně zapojují.“

„Neziskové organizace se v současné krizi potýkají s nedostatkem finančních prostředků, proto jsou pro jejich pracovníky znalosti z oblasti účetnictví či plánování finančních zdrojů nezbytné. Pomoc ve formě vzdělávání je v neziskovém sektoru velice vítaná a ze svých zkušeností vím, že lidé z neziskovek se vzdělávají se stejným nábojem, jako intenzivně pracují,“ doplnila Hana Prchalová z partnerské organizace Neziskovky, o.p.s.

Do vzdělávacího projektu ROK společně – KROK dopředu byla vybrána tato desítka neziskových organizací: Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o.s. – Klub Klubíčko, Association Justice and Environment, o.s., Dlouhá cesta, o.s., Kofoedova škola, o.s., Liga za práva vozíčkářů, o.s., Nadace Leontina, Diakonie Českobratrské církve evangelické – středisko Rolnička, ROSA, o.s., Rozmarýna, o.p.s. a Suchopýr o.p.s.

Výběr neziskové organizace, se kterou bude po ukončení půlročního vzdělávacího modulu KPMG Česká republika pokračovat ve spolupráci dalších šest měsíců, bude záviset na výsledcích praktických úkolů, které budou neziskové organizace plnit v průběhu školení. Pořadí neziskových organizací a jejich úspěšnost vyhodnotí sami lektoři a nejlepší tři představí všem zaměstnancům KPMG Česká republika, kteří hlasováním rozhodnou o finalistovi.

Vybrané neziskové organizaci poskytne KPMG Česká republika bezplatné odborné poradenství. Zároveň nabídne pomoc svých zaměstnanců v rámci Charitativního dne KPMG Česká republika a možnost účastnit se interních školení společnosti. KPMG Česká republika je také připravena finančně přispět na konkrétní záměr neziskové organizace.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *