Reklama

Společnost SAS opět lídrem na trhu systémů pro řízení úvěrového rizika

Společnost Chartis Research umístila ve zprávě Credit Risk Management Systems 2010 na přední příčku opět společnost SAS, předního výrobce softwaru a služeb pro business analytics. Stalo se tak již po čtvrtý rok v řadě a zpráva tak potvrdila vůdčí roli společnosti SAS na tomto trhu. Chartis Research odhaduje 7% růst celosvětového trhu se systémy pro řízení úvěrových rizik a v roce 2012 tomuto trhu předpovídá dosažení hodnoty 8,63 miliard (USD).

Zpráva bere v úvahu nabídku a poptávku, požadavky trhu a regulačních úřadů i konkurenční prostředí. Při rozhodování se hodnotila nejen hloubka a rozsah funkcionality, pružnost technologické architektury, škálovatelná prodejní a marketingová strategie, ale také schopnosti implementace a tempo inovace. Lídři na trhu, ke kterým společnost SAS patří, nabízejí více řešení v rámci celého spektra oboru Enterprise Risk Management (ERM) a pokrývají různé kategorie aktiv a produktů.

Integrované nabídky poskytují přínos pro finanční instituce, které hledají cenově efektivní, ucelené produkty pro různé oblasti rizika a shody – říká zpráva Credit Risk Management Systems.

„Díky rychlejší a chytřejší technologii získají společnosti finančních služeb výhodu nad svými konkurenty“, říká Peyman Mestchian, jednatel společnosti Chartis Research. „Instituce se obracejí na SAS, protože SAS dodává flexibilní a integrovaná řešení pro risk management. Jejich řešení využívají nejnovější BI a analytiku pro řízení úvěrových rizik. Řešení SAS jsou vyvinuty tak, aby se staly nezbytnou pomůckou při řešení obchodních problémů“, dodává Peyman Mestchian. Chartis Research odhaduje, že celosvětový trh se systémy pro řízení úvěrových rizik poroste sedmiprocentním tempem a v roce 2012 dosáhne hodnoty 8,63 miliard USD.

SAS nabízí moderní řešení pro řízení úvěrového rizika jako součást své neustále se rozvíjející platformy pro risk management. Ta využívá oceňované schopnosti SAS v oblasti integrace a správy dat, analytiky a reportingu.

V srpnu 2010 získala společnost SAS rovněž první příčku ve zprávě Chartis Operational Risk & GRC Software Solution 2010. Další prvenství společnost SAS získala v listopadu 2009 ve zprávě Chartis Risk Tech100TM rankings.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *