Reklama

„Promiňte“, říkají politici v roce 2030

Pražské centrum pokryly reklamy s klíčovými politiky, kteří se coby zestárlí v roce 2030 omlouvají, že promeškali příležitost nastartovat v Česku chytrou ekonomiku.

Petr Nečas, Miroslav Kalousek či Bohuslav Sobotka se šedinami a vráskami říkají: „Promiňte.“

Kampaň je součástí iniciativy Velká výzva, v níž Hnutí DUHA prosazuje nový zákon podle úspěšného britského vzoru, který stanoví, jakým tempem se Česko bude zbavovat své závislosti na drahých fosilních palivech a podporovat modernizaci ekonomiky.Nový zákon by měl rozhýbat chytrá řešení, jako je zateplování domů, čistá energie a pohodlná, rychlá veřejná doprava. Hnutí DUHA poukazuje, že nový zákon sníží českou závislost na dovozu ropy a zemního plynu, srazí domácnostem účty za energii, nastartuje chytrou a silnou ekonomiku.

Reklamní kampaň bude probíhat celý příští měsíc a využívá citylightů i reklamních ploch na telefonních budkách. Inzerovaná webová stránka www.velkavyzva.cz lidem radí, jak politiky rozhýbat. Veřejnost tu také nalezne praktické rady, například jak snížit svůj účet na benzínové pumpě, a další informace.

Zákon, který Hnutí DUHA prosazuje, už podporují například ČSSD nebo Věci veřejné a podle nezávislého průzkumu Factum Invenio také 66 procent obyvatel České republiky. Podobnou legislativu před čtyřmi lety schválili ve Velké Británii a postupně se přidávají i další evropské země.

Hnutí DUHA kampaň připravilo ve spolupráci s agenturou Last Minute Management. Financování reklam – které jsou umístěny za nízkou nekomerční cenu – umožnil grant, který ekologická organizace na projekt dostala od americké nadace CEE TRUST (Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe).

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl: „Účelem reklamy není dělat si legraci z konkrétních politiků, ale poukázat na obrovské ekonomické příležitosti, které dnes před sebou máme, které ale bohužel zatím nevyužíváme.“ „Zákon podle britského vzoru rozhýbe nová průmyslová odvětví a zelené inovace, takže posílí českou ekonomiku. Srazí rodinám účty za energii i českou závislost na drahém dovozu ropy.“

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *