Průmysl

O 65 procent vzroste letos nabídka mobilních telefonů s GPS

Společnost Electro World, největší maloobchodní prodejce elektra u nás, očekává nárůst podílu sortimentu mobilních telefonů s navigací GPS o 65 procent.

„Očekávaný nárůst nabídky mobilních telefonů s GPS o 65 procent vychází z našich dlouhodobých statistik a také z informací, které jsme získali od nejvýznamnějších výrobců pro letošní rok. Všichni totiž letos uvedou na trh své nové produkty, v drtivé většině vybavené GPS přijímači,“ řekl Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World.

Mít mobil s GPS přijímačem je užitečné proto, aby se jeho majitel měl možnost orientovat ve městě, v přírodě nebo na silnici. Software instalovaný uvnitř telefonu jej pak díky čipu GPS navede na správnou cestu. Nestane se tak, že by nedorazil do cíle. Orientace je snadná, lehce pochopitelná a může být doplněna hlasovými instrukcemi.

„Za samotným GPS přijímačem zabudovaným do mobilních telefonů musíme vidět promyšlenou strategii výrobců a operátorů, kdy se mobilní telefon stává nepostradatelným víceúčelovým osobním zařízením určeným pro poslouchání hudby, sledování videa, navigaci nebo prohlížení internetu. Je zřejmé, že GPS nebo internet lze efektivně používat například pouze v případě, že je mobilní telefon vybaven dostatečně velkým displejem, nejlépe s dotykovým ovládáním“, dodal Pavel Vytiska, manažer odpovědný za prodej komunikačních přístrojů a navigací v Electro Worldu. Letos se proto na trhu objeví mobilní přístroje:

· schopné používat GPS,
· budou mít velký dotykový displej,
· budou podporovat všechny druhy mobilních sítí a bezdrátových sítí,
· podporovat Bluetooth,
· dovolí přehrávat hudbu a video,
· budou výkonným fotoaparátem,
· data budou ukládat na vyměnitelnou paměťovou kartu uvnitř telefonu.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!