Reklama

Hornbach přispěje k záchraně stromů v alejích

Občanské sdružení Arnika, jehož projekt „Zachraňme stromy v alejích“ zvítězil v soutěži Hornbachu „Pusť se do svého projektu“, zahájilo v druhé polovině listopadu u obce Žižkovo Pole na Vysočině natírání stromů v alejích. Projekt Arniky je jedním z 10 vítězných nápadů, jejichž realizaci společnost Hornbach podpoří materiálem a pracovními pomůckami.

Natření téměř tří set stromů proběhne ve dvou vlnách a bude se na něm podílet více než 50 dobrovolníků. Stromy v aleji budou nastříkány bílou, ekologicky nezávadnou barvou. Díky vítězství v soutěži společnosti Hornbach tak budou stromy v aleji, jež byla prohlášena za památkově chráněnou, zachovány, a navíc v bílém kabátě výrazně přispějí ke snížení počtu dopravních nehod.

Občanské sdružení Arnika obdrželo k realizaci svého projektu bílou nátěrovou barvu, pracovní rukavice, ochranné obleky a kovové kartáře na očištění kmenů před nástřikem barvy. „Velkým pomocníkem je pro natěrače také elektrocentrála (benzínový mobilní motor na výrobu elektřiny). K té se připojuje kompresorové zařízení, kterým se barva stříká na kmeny,“ říká Jana Vágnerová, vedoucí jihlavské pobočky sdružení Arnika.

Soutěž „Pusť se do svého projektu“ vyhlásila společnost Hornbach v létě a pomocí ní hledala 10 nejbláznivějších projektů ve všech evropských zemích, kde má firma své zastoupení. Vítězné týmy mají na uskutečnění svého záměru čas až do začátku roku 2010. Na webových stránkách příslušné země (v České republice na adrese www.hornbach.cz) můžete průběžně sledovat, jak realizace projektu v dané zemi probíhá. „Jsme velice rádi, že se v soutěži umístil projekt také z České republiky. Se sdružením Arnika se nám spolupracuje výborně a jsme potěšeni, že se pustili do akce s takovou vervou a nadšením,“ říká Dr. Helena Ševčíková, marketingová ředitelka Hornbachu v České republice.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *