Průmysl

Nokia odhalila vítěze soutěže Calling All Innovators a soutěže Growth Economy Venture

Společnost Nokia na konferenci Nokia Developer Summit vyhlásila vítěze globálního kola soutěže Calling All Innovators a soutěže Growth Economy Venture Challenge. Obě si přitom kladly společný cíl – přinést mobilní aplikace, služby nebo řešení zaměřené na ochranu životního prostředí, odreagování se, nárůst produktivity, zvyšování kvality života v rozvíjejících se ekonomikách, vzdělávání a přispění k zdravému životnímu stylu.

Již po třetí rok v řadě Nokia vyzvala vývojáře, aby ukázali svoji kreativní a inovativní stránku a navrhli mobilní aplikace, widgety, produkty a služby, které by pomohly změnit každodenní život lidí a přispěly k rozvoji ekonomiky nejen v rozvojových zemích. Celkově na tuto výzvu společnosti Nokia odpovědělo na 1 500 vývojářů z celého světa.

„Obě naše soutěže se v globálním měřítku těšily velkému zájmu veřejnosti. Vývojáři, kteří se zúčastnili letošního ročníku obou soutěží, jsou těmi nejlepšími z nejlepších. Ať již jde o vylepšování gramotnosti u dětí nebo sdílení novinek v oblasti ekologických aktivit, tyto aplikace jsou příslibem toho, že mobilní aplikace budou mít pozitivní dopad na na sociální podnikání na rozvíjejících se trzích,“ řekl Purnima Kochikar, viceprezident Forum Nokia a vývojářské komunity. „Vývojáři předčili naše očekávání a finalistům zvoleným do letošního finále můžeme jen gratulovat.“

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *