Reklama

Puma je partnerem charitativního běhu Wings for Life World Run

PUMA se stala celosvětovým partnerem charitativního běhu Wings for Life World Run organizovaného nadací Wings For Life, která se zabývá výzkumem poranění míchy. Již 3. května 2015 se v 11:00 Greenwichského času lidé po celém světě postaví na startovní čáru, aby podpořili dobrou věc.

Jedním z 35 světových měst, kde se běh odehraje, je Bratislava. Startovní výstřel zde zazní ve 13:00 středoevropského času.

Slovensko hostí běžeckou charitativní běh již podruhé, i tento rok bude kompletní částka za startovné věnována na výzkum poranění míchy a jeho léčby. Kromě finanční pomoci je cílem celého projektu také šíření osvěty o problematice ochrnutí končetin. Jedná se o jediný běh na světě, který je odstartován ve stejný čas na celém světě, bez ohledu na denní dobu, ať už se jedná o Slovensko, Rusko, Japonsko, Brazílii, nebo Austrálii a mnoho dalších zemí.

PUMA_Wings_For_Life_World_Run

Každý navíc může uběhnout trasu, která odpovídá jeho možnostem a fyzické kondici. Závod každého běžce končí ve chvíli, kdy jej dojede tzv. stíhací automobil. Ten vyráží ze startovní čáry půl hodiny po startu všech účastníků a postupně zvyšuje svou rychlost (z 15 km/h na konečných 35 km/h). Je tedy na každém z účastníků, jakou vzdálenost a jak rychle uběhne nebo ujede na vozíčku.

Čtěte také