Knihy

Kniha Minutový vyjednávač

Vyjednávání ovlivňuje všechny aspekty našich životů, od obchodních jednání přes vztahy s rodinnými příslušníky či sousedy až po transakce, které provádíme coby zákazníci. Přesto většina lidí dělá vše proto, aby se vyjednávání vyhnula, protože se při něm necítí dobře, jsou z něj nervózní a vyvolává v nich dokonce strach.

Léčbou je právě kniha Minutový vyjednávač. Autoři Don Hutson, George Lucas a Ken Blanchard předvedou jednoduchý, ale účinný postup, který může použít kdokoli a za jakýchkoli okolností, od soutěživých a konfliktních jedinců až po ty kooperativní a kolegiální. Pokaždé se dostanete k nejlepšímu výsledku bez vytváření si nepřátel a bez žaludečních vředů.

minutovy_vyjednavac

Kniha obsahuje 8 kapitol, které se podrobně věnují strategiím vyjednávání. Jedním z hlavních poselstvích knihy je, že lze vyjednávat, aniž byste během toho z druhých dělali oběť nebo se sami stali obětí. Namísto boje o omezený koláč můžete využít dovednosti, které kniha učí, abyste vytvořili koláč větší.
Kniha minutový vyjednávač rovněž seznámí čtenáře s Maticí vyjednávání, což je nástroj, který pomůže pochopit čtyři vyjednávací strategie: vyhnutí se, vyhovění, souznění a spolupráce. Schopnost zjistit, jakou má Váš protějšek vyjednávací strategii, pomůže dosáhnout výsledků, kterých chcete, a současně zlepšit vzájemné vztahy.

Kniha vyšla v nakladatelství Pragma.

Čtěte také